Šport

NBA: Nesterovič prvi strelec Spursov

New York, 07. 12. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Slovenski košarkar Rašo Nesterovič je v noči na nedeljo v dresu Spursov dosegel 21 točk in bil skupaj s Timom Duncanom prvi strelec moštva.

San Antonio je na gostovanju pri Miamiju slavil zmago s 86:70. Boštjan Nachbar v dresu Houstona ni zaigral, so pa Rakete s 86:80 premagale Detroit. V ostalih srečanjih severnoameriške košarkarske lige NBA je Cleveland premagal Atlanto s 95:85, New Jersey Phoenix z 99:88, Dallas Orlando s 110:97, Golden State pa New York s 104:92. Chicago je moral doma priznati premoč New Orleansu z 91:97, Milwaukee pa po podaljšku Washingtonu s 109:114.

Rašo Nesterovič
Rašo Nesterovič FOTO: Reuters

Nesterovič prvi strelec Spursov

Nesterovič je na parketu prebil 37 minut, 21 točkam pa je dodal še 13 skokov in tako dosegel najboljši rezultat v svoji karieri NBA. Duncan, ki je prav tako v statistiko vnesel 21 točk, je bil na igrišču polne štiri četrtine in je k skupnemu izkupičku dodal še 19 skokov, dve podaji in ukradel pet žog. Spursi so se v Miami odpravili po zmagi z 11 točkami nad Orlandom, ki je prekinila njihovo sušno obdobje štirih tekem brez zmage. "Mislim, da se znotraj moštva zdaj bolje čutimo, mislim, da smo si to pridobili s tem, ko veliko igramo skupaj, tako da se dobro poznamo in točno vemo, kje je v katerem trenutku kdo na igrišču," je po tekmi dejal Nesterovič. S pohvalami ni varčeval niti prvi zvezdnik moštva Duncan: "Odličen igralec je, z dobrim tehničnim znanjem, zelo dobro razume igro našega moštva. Na vsem igrišču ga je polno, še posebej močen pa je prav v zaključkih." V dresu Miamija je bil najboljši Lamar Odom s 17 točkami, Heati pa so 70 točk dosegli že na gostovanju v Houstonu 11. novembra.

Orlando na zadnjem mestu

Orlando je v gosteh pri Dallasu zabeležil še 19. zaporedni poraz in je z eno samcato zmago in 5-odstotnim uspehom na zadnjem mestu lestvice NBA. Časi, ko je v dresu Magicov igral Shaquille O'Neal so mimo in moštvo ne najde poti iz krize. Dallas je na drugi strani odigral že peto srečanje v osmih dneh, poleg tega na parket ni bilo Nemca Dirka Nowitzkega, ki je poškodovan, kljub temu pa sta Antoine Walker s 24 točkami in 16 skoki ter Michael Finley z 22 točkami bila dovolj za znova nerazpoložene košarkarje Orlanda. "Nimamo konstantne igre in tako je že vso sezono," je po srečanju lahko le tarnal trener Orlanda Johnny Davis. "Potem ko se v začetku še lahko nekako kosamo s tekmeci, nam na koncu zmeraj zmanjka zagona, porazi pa se kar kopičijo," je še dodal. Rekord zaporednih porazov imajo še vedno Grizliji iz Vancouvra, ki so v sezoni 1995/96 izgubili 23-krat in Nuggetsi iz Denverja, ki se jim je to zgodilo v sezoni 1997/98.

Milwaukee po podaljšku premagal Washingtonu

Milwaukee in Washington sta se po podaljšani igri razšla s 109:114. Larry Hughes je dosegel največ točk v karieri, kar 36 jih je bilo, poleg tega je osem točk nanizal v uvodnih minutah podaljška. Glavni krivec za dodatne minute je bil Kwame Brown, ki je izid poravnal pri 98. točki, skupno pa je v statistiko vnesel 18 točk. Christian Laettner in Jarvis Hayes sta vsak zabeležila po 11 točk, Wizardsi pa so s to zmago v gosteh prekinili niz devetih zaporednih porazov v Milwaukeeju vse od sezone 1998/99. V dresu Bucksov je bil najboljši strelec Michael Redd z 28 točkami, Desmond Mason jih je dodal 19, a je ob tem zgrešil kar deset prostih metov od skupaj 17. Novinec T.J. Ford je dosegel rekordnih 16 točk in 12 skokov.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12