Majdičeva kljub smoli 13.

Praga, 30. 12. 2007 13.19 |

Petra Majdič je v šprintu v prosti tehniki osvojila 13. mesto, Vesna Fabjan je bila 26, Nejc Brodar 24.

Petra Majdič je v šprintu kljub smoli zasedla odlično 13. mesto.
Petra Majdič je v šprintu kljub smoli zasedla odlično 13. mesto. FOTO: Reuters

Italijanska smučarska tekačica Arianna Follis je zmagovalka sprinta v Pragi. Tretja tekma serije Tour de Ski se je solidno končala tudi za slovensko ekipo, saj je Petra Majdič osvojila 13. mesto, Vesna Fabjan pa je bila 26. Drugo mesto pri ženskah je tokrat osvojila Finka Pirjo Muranen, tretja je bila vodilna v seštevku serije Tour de Ski Marit Bjoergen.

Sprint na mestnih ulicah Prage, natančneje na Hradčanih, ni bil pisan na kožo slovenski ekipi. Kljub temu pa se je slovensko zastopstvo dobro znašlo. Majdičeva je kljub dejstvu, da ji prerivanje v sprintih, sploh pa v prosti tehniki, ne gre najbolje od rok in nog, na koncu vseeno osvojila dobro 13. mesto, če se ne bi v četrtfinalu zapletla z rusko tekmico, bi lahko posegla še višje. Kljub temu, da se na tokratni progi pravzaprav sploh ni dalo prehitevati, kar nekaj ekip je zato pri Mednarodni smučarski zvezi (FIS) že vložilo proteste, je Majdičeva v četrtfinalu napadala in se s petega mesta prebila celo na tretje. Slednje je bilo na koncu le malo premalo za preboj v polfinale in teka je bilo za Dolanko tukaj konec. Svojo priložnost bo zdaj iskala prihodnje leto, saj se po dnevu premora tekme nadaljujejo že 1. januarja.

V norveško-ruskem moškem finalu je bil najhitrejši Rus Nikolaj Morilov, drugo mesto je osvojil Norvežan Siemen Oestensen pred rojakom Tor-Arnejem Hetlandom. Slovenec Nejc Brodar je bil na koncu 24.