Ljubljančanke brezkompromisno

Ljubljana, 12. 02. 2005 00.00 |

Rokometašice Krima Mercatorja so v 5. krogu lige prvakinj premagale srbsko ekipo Din Niš in tako osvojile prvo mesto v skupini D.

Krim Mercator - Din Niš 40:30 (20:14)

Rokometašice z Galjevice so si napredovanje v četrtfinale najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja zagotovile že na minulih štirih tekmah, s tokratno zmago nad gostjami iz Niša pa so osvojile prvo mesto v skupini D in se bodo v četrtfinalu pomerile z drugouvrščeno ekipo iz skupine C. Možne tekmice ljubljanske ekipe so danski Slagelse, makedonski Kometal iz Skopja in ruska Lada iz Toljatija.

Ljubljančanke so vse dvome o zmagovalkah razrešile v prvih desetih minutah, ko so si priigrale šest golov prednosti (9:3). Granitna obramba, dobra posredovanje madžarske vratarke Andree Farkas in hitri nasprotni napadi so botrovali prepričljivemu vodstvu. Domača ekipa je poleg dobre obrambe prikazala tudi izjemno učinkovito igro v napadu. Do trinajste minute, dokler ni s sedmih metrov zgrešila Natalija Derepasko, je bil njihov strelski učinek 100-odstoten.

Prepričljivo vodstvo in zanesljiva igra je trenerju Tonetu Tislju omogočila, da je hitro začel z menjavami, priložnost za igro pa je ponudil tudi mlajšim igralkam Krima, ki na minulih tekmah nista veliko igrali. Najprej Anji Argenti, v nadaljevanju pa še Miši Marinček. Nekatere menjave in padec zbranosti so igralke iz Srbije izkoristile in v devetnajsti minuti zaostanek osmih golov zmanjšale na šest (7:13). Štiri minute kasneje so slovenske prvakinje znova vodile s 15:7, do konca polčasa pa so si največjo prednost priigrale v 26. minuti, ko so vodile z devetimi goli (18:9).

Igra ljubljanske ekipe v drugih tridesetih minutah ni bila tako prepričljiva kot v prvem delu, kljub temu pa zmaga v nobenem trenutku ni bila ogrožena. Petintridesetletna veteranka in najboljša strelka lige prvakinj Ljiljana Kneževič je sedmim golom iz prvega polčasa v drugem dodala pet, vse druge igralke iz južnega dela Srbije pa so bile vsaj za razred ali dva slabše od Ljubljančank, ki so tako dosegle že letošnjo peto zaporedno evropsko zmago.

Na drugem dvoboju skupine D sta se španska Orsan Elda Prestigio in norveški Tertnes iz Bergna razšla z neodločenim izidom 28:28 (16:13).

Dvorana na Kodeljevem, gledalcev 2.000, sodnika: Cohen in Peretz (oba Izrael)
Krim Mercator: Farkaš, Cerar 4 (2), Derepasko 1 (1), Jacenko 6, Vergeljuk 7, Frešer 4, Marinček, Bodneva 5, Oder 6, Kurent, Tomanovič, Argenti, Sjukalo 5, Dajčman 2 (1)
Din Niš: A. Jovanovič, Kostič, Vintila 1, Čampa 3, Mičič, Kneževič 12 (4), Lakovič 4, Andrušenko 3, B. Jovanovič, Kaliničenko 5 (1), Savkovič, Stojanovič 1, Ivanko, Rokič 1
Sedemmetrovke: Krim Mercator 5 (4), Din Niš 5 (5)
Izključitve: Krim Mercator 6, Din Niš 10 minut
Rdeč karton: /

_________________________________________________

Izjava po tekmi

Tone Tiselj, trener Krima: "V zadnjem času smo dobro in kakovostno vadili ter z dokaj sproščeno igro povsem zasluženo premagali gostje iz Niša. Za nekatere igralke je bila tekma praktično premierna na najmočnejši evropski sceni Tu predvsem mislim na Argentijevo in Marinčkovo, na naslednji tekmi pa bo priložnost dobila še Mihičeva."