Barcelona, 29. 09. 2009 19.31 |

M.J. / B.C.
124

V 2. krogu nogometne Lige prvakov je Barcelona na stadionu Camp Nou premagala Dinamo iz Kijeva z 2:0.

Kijevčani so na Nou Camp dopotovali v zelo solidni tekmovalni formi, saj v domačem prvenstvu vodijo, v prvem krogu Lige prvakov pa so dosegli pomembno zmago na tekmi proti ruskemu Rubinu (3:1). Barcelona je letošnjo sezono LP, kjer brani naslov prvaka, odprla v Milanu kjer se je z Interjem razšla z miroljubnim remijem (0:0). Na tekmi proti vselej nepredvidljivim Ukrajincem so Katalonci, tokrat brez poškodovanega Francoza Thierryja Henryja, seveda uživali vlogo velikega favorita, toda vsi do zadnjega iz tabora Barcelone so upozarjali, da jih proti Dinamu ne čaka lahko delo in so o ekipi trenerja Valerija Gazajeva govorili z izbranimi besedami. Andrej Ševčenko in druščina so se v boj proti španskemu nogometnemu gigantu spustili pogumno in uglednega tekmeca niso pretirano spoštovali. Dinamo je tekmo odlično odprl in gostitelje nepričakovano v uvodnih minutah kar malce stisnil in imel preko Brazilca Magraoa lepo priložnost že v 3. minuti, a je bil njegov poskus premalo natančen, oziroma je bil v svoji nameri preveč sebičen, saj je imel pred golom bolje postavljene soigralce, a se je odločil za strel. Po začetnem naletu Ukrajincev je Barcelona od desete minute naprej razvila vsaj del svoje prepoznavne igre in začela plesti mrežo okoli ukrajinskih vrat. Kljub temu so imeli gostje v 20. minuti veliko priložnost, ko so kar nekajkrat poskusili po predložku Magraa in gneči v domačem kazenskem prostoru, toda ostalo je pri začetnih 0:0. V 25. minuti pa so sicer dobro razpoloženi nogometaši Dinama nesrečno in nespretno prejeli zadetek. Spet je bil na delu Lionel Messi, ob njegovem poskusu pa bi lahko bolje reagiral vratar gostov Aleksander Šovkovskij. Po zadetku je igra še bolj oživela, Kijevčani pa so po dobrem prvem delu prvega polčasa v nadaljevanju izgubili sapo, oziroma je Barcelona prestavila v višjo prestavo in povsem onemogočila poskuse tekmeca.

Lionel Messi
Lionel Messi FOTO: Reuters

Ob polčasu je domači trener Josep Guardiola v slačilnici pustil Andresa Iniesto in v igro poslal Pedra Rodrigueza. Pri gostih iz ukrajinske prestolnice do kadrovskih sprememb med odmorom ni prišlo. Za razliko od začetka prvega polčasa, ko so se Ukrajinci ambiciozno in brez strahu postavili po robu aktualnemu evropskemu klubskemu prvaku pa je v uvodnih minutah drugega dela Barcelona nadaljevala tam kjer je končala polčas – na polovici Dinama in poskušala čim prej priti do drugega zadetka, ki bi bolj ali manj že odločil zmagovalca, gostitejem pa omogočil, da z mirno igro brez posebnega naprezanja varčujejo moči za naslednje izzive v domačem prvenstvu in Ligi prvakov. Nogometaši Dinama so v drugem polčasu le stežka prihajali do žoge in redko prehajali na polovico nasprotnika, zato je zadetek v mreži Ukrajincev ves čas visel v zraku. In prav to se je zgodilo v 76. minuti. Zlatan Ibrahimović je dobil žogo na robu kazenskega prostora in lepo videl odkritega Pedra Rodrigueza. Ta se je odlično znebil svojega čuvaja in z lepim, strelom z levico zadel daljši kot vratarja Šovkovskega in podpisal svoj prvi gol v karieri v Ligi prvakov. Ukrajinci bi lahko v finišu tekme prišli do častnega zadetka, vendar je poskus Artema Milevskega zletel mimo vrat. Glavni sodnik tekme bi lahko v tej situaciji nepremišljeni izlet v prazno vratarja Barcelone Victorja Valdesa kaznoval tudi z najstrožjo kaznijo, toda njegova piščalka je ostala nema in ostalo je pri rezultatu 2:0.

Barcelona - Dinamo Kijev 2:0 (1:0)