Pred dvema tednoma so Rusi Barcelono šokirali z zmago na stadionu Camp Nou. Prav zato so bili varovanci trenerja Pepa Guardiole lačni maščevanja, ob tem pa so želeli prekiniti krajši niz malce slabših rezultatov v zadnjem času. Pred tekmo pa je bilo jasno tudi to, da bi gostitelji ob morebitnem remiju naredili lep korak proti drugemu krogu. Tudi zato, ker Inter in Dinamo, kot preostala člana te skupine, ne blestita. Tako je bilo moč pričakovati podobno tekmo kot v katalonski prestolnici, ko so Rusi igrali klasični bunker, Barcelona pa je ves čas (neuspešno) napadala. Navijači aktualnih španskih in evropski klubskih prvakov pa so se pred tekmo, bolj kot tekmeca, bali zimskih razmer v Rusiji. Barcelona je v hladnem Kazanu od prve minute prevzela pobudo in na vsak način želela do zadetka že v zgodnji fazi igre, kar bi ji omogočilo povsem drugačno nadaljevanje. Barca je bila preko Zlatana Ibrahimovića že v 4. minuti blizu gola, toda okvir vrat je zaustavil veselje visokoraslega švedskega reprezentanta. Gostje iz katalonske prestolnice so skrbeli, da je bil domači vratar Sergej Rižkov ves čas zaposlen, toda s tem tudi hitro ogret in prav domači čuvaj mreže je nekajkrat preprečil veselje Špancev. Anders Iniesta v 15. minuti in Leo Messi pet minut kasneje sta vnovič ogrozila domača vrata, toda še naprej so bili španski prvaki premalo natančni in še sredi prvega polčasa je disciplinirana igra Rubina ohranjala svojo mrežo nedotaknjeno, s tem pa vnašala vsaj malce nemira v vrste Barcelone. Nogometaši Rubina so se prvič konkretneje spogledali s tekmečevimi vrati šele v finišu prvega polčasa. Pisala se je 41. minuta, ko je po hitrem protinapadu poskusil Aleksander Rjazancev, a je "nezaposleni" Victor Valdes vedarle ukrotil poskus ruskega nogometaša. Do konca prvega polčasa so imeli še nekaj obetavnih akcij, a so bili vselej premalo odločni in Rubin je v prvem polčasu povsem uresničil načrt. Ohranil je svojo mrežo nedotaknjeno ...
Nadaljevanje se je začelo tako kot se je končalo – z ofenzivo na ruski gol. Na žalost navijačev Barcelone pa so njihovi ljubljenci navkljub veliki terenski premoči in komaj verjetnem razmerju posesti žoge, ki je bila seveda krepko na strani gostov, še naprej izjemno nenatančni in na trenutke že smešno neučinkoviti. Disciplinirani nogometaši ruskega prvaka so navodila trenerja Kurbana Berdijeva spoštovali do potankosti in še naprej spravljali v obup Ibrahimovića in druščino. Gostujoči trener Pep Guardiola je sicer ogreval večino nogometašev s klopi, a začuda še globoko v drugem polčasu ni posegel za menjavami. Domači strateg pa je dodatno okrepil sredino igrišča. Ruski nogometaši so v obdobju velike premoči Kataloncev spet prišli do lepe priložnosti, ko je dolgo podajo lepo spremljal Aleksander Buharov, a je bil Valdes le dovolj pazljiv in preprečil najhuše. Španski čuvaj mreže je bil deset minut pred koncem na novi preizkušnji, a jo je prestal kot zmagovalec, ob tem pa je bilo vse bolj jasno, da imajo gostitelji v finišu lepe možnosti, da s hitrimi protinapadi morda celo pridejo do zmagovitega zadetka. Slabih deset minut pred koncem se je Guardiola „spomnil“ na, v Barceloni skoraj pozabljenega, Thierryja Henryja, ki je zamenjal Seydouja Keitaja. Izkušeni Francoz je bil dvakrat v lepi priložnosti za dosego zadetka, toda ni bil dovolj odločen. Pozna se, da letos malo igra, tako da sta splavali po vodi še zadnji dve priložnosti izjemno neučinkovitih nogometašev Barcelone, ki tako niso uresničili napovedi in se Rusom niso maščevali za poraz v katalonski prestolnici.
Izid:
Rubin Kazan – Barcelona 0:0
KOMENTARJI (133)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.