VIDEO in FOTO: Müller in Klose za zmago Bavarcev

Ljubljana, 15. 09. 2010 06.30 |

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v prvem krogu elitne Lige prvakov gostili Romo in zmagali z izidom 2:0.

Aktualni podprvaki Lige prvakov, nogometaši Bayerna, so novo sezono v najelitnejšem evropskem nogometnem tekmovanju odprli proti Romi. Nobeno izmed moštev nove sezone ni začelo po željah, zato je bil obračun na Allianz Areni priložnost, da Bavarci in Rimljani popravijo slab uvodni vtis. Domači trener Louis van Gaal ni mogel računati na poškodovana Arjena Robbna in Brena ter suspendiranega Francka Riberyja. V konici napada pa je tekmo začel Ivica Olić.

'Sinovi volkulje' z vstopom v novo sezono nedvomno ne morejo biti zadovoljni. Francesco Totti in druščina so namreč v uvodnih dveh krogih italijanske Serie A vknjižili remi in poraz, kljub prihodu napadalcev Marca Boriella in Adriana pa so dosegli le en zadetek.

Tekmo v bavarski prestolnici sta obe ekipi začeli izjemno napadalno in si tako že v uvodnih minutah priigrali priložnosti za zadetek. Na strani Rome velja omeniti strel Borriella z glavo  v 5. minuti, na drugi strani pa je pri Bayernu poskušal Müller. V nadaljevanju prvega polčasa so bili navijači ene in druge ekipe deležni sila dolgočasne predstave, saj si nobena izmed ekip ni uspela priigrati resne priložnosti. Kljub izraziti terenski premoči domače ekipe pa do zadetka ni prišlo. V deveti minuti je po prekršku Borriella nad Oličem slednji izvajal prosti strel, italijanska obrambna vrsta pa ni bila premagana. Dve minuti kasneje je bil v napadu Cassetti, a Butt tudi tokrat ni imel težjega dela. Pred koncem prvega polčasa je obrambo Rome poskušal izigrati še Schweinsteiger, pri Romi pa je do zadetka poskušal priti Rosi.

V nadaljevanju drugega polčasa so Bavarci začeli na vrata Rome izvajati silovit pritisk. Pravi projektil na vrata Sergia je v 54. minuti sprožil Kroos, že v naslednji akciji je mrežo poskušal zatresti Müller, Rominega čuvaja mreže je kot naslednji poskušal premagati Altintop. S tem pa nevarnosti za italijanskega čuvaja mreže še ni bilo konec, saj se je že v 63. minuti med strelce poskušal vpisati Kroos, le minuto kasneje pa je močan strel proti Sergiu sprožil še Schweinsteiger. Izrazito terensko premoč so Bavarci kronali v 79. minuti, Müller je prodrl po desni strani in sprožil prefinjen zadetek tik ob desni vratnici. Slabih pet minut kasneje je bil Sergio še drugič na tekmi premagan. Po natančni podaji Badstuberja v kazenski prostor je žogo v mrežo pospremil Klose in s tem postavil končni izid.

Skupina E
Bayern München - AS Roma 2:0 (0:0)
1:0 Müller (79.), 2:0 Klose (83.)

CFR Cluj - Basel 2:1 (2:1)
1:0 Rada (9.), 2:0 Traore (13.), 2:1 Stocker (45.)

Skupina F
Olympique Marseille - Spartak Moskva 0:1 (0:0)
0:1 Azpilicueta (82., ag)

Žilina - Chelsea 1:4 (0:3)
0:1 Essien (13.), 0:2 Anelka (24.), 0:3 Anelka (28.), 0:4 Sturridge (48.), 1:4 Oravec (55.)

Skupina G
Real Madrid - Ajax 2:0 (0:0)
1:0 Anita (31., ag), 2:0 Higuain (73.)

AC Milan - Auxerre 2:0 (0:0)
1:0 Ibrahimović (66.), 2:0 Ibrahimović (69.)

Skupina H
Arsenal - Braga 6:0 (3:0)
1:0 Fabregas (9., 11m), 2:0 Aršavin (30.), 3:0 Chamakh (34.), 4:0 Fabregas (53.), 5:0 Vela (69.), 6:0 Vela (84.)

Šahtar Donjeck - Partizan 1:0 (0:0)
1:0 Srna (71.)