Košarka

Obradović poziva navijače: Najmanj, kar zdaj potrebujemo, so incidenti

Beograd, 02. 05. 2023 06.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Košarkarji Partizana bodo imeli nocoj pred svojimi navijači prvo zaključno žogico za uvrstitev na "final four" turnir Evrolige. Proti madridskemu Realu vodijo z 2:0 v zmagah. Drugo tekmo, ki so jo dobili s kar 15 točkami razlike, je zasenčil množični pretep, zaradi katerega bodo tokrat počivali kar štirje košarkarji. Izkušeni trener črno-belih Željko Obradović svoje navijače, ki bodo znova do zadnjega mesta napolnili Štark Areno, poziva k brzdanju strasti.

Skoraj nihče ni pričakoval, da se bo Partizan v četrtfinalni seriji domov vrnil s prednostjo 2:0. Prvo tekmo je odločil kapetan Kevin Punter s trojko v zadnji sekundi, na drugi pa so Beograjčani povsem zasenčili Madridčane. Pri izidu 80:95 minuto in pol pred koncem se je po nešportni osebni napaki Sergia Llulla vnel pretep, po katerem sta sodnika predčasno prekinila srečanje.

Pri belem baletu se bosta zaradi vpletenosti hladila Guerschon Yabusele, ki je umazano na tla spravil Danteja Exuma, in Gabriel Deck. Francoz je prejel kar pet tekem prepovedi, Argentinec eno. Na drugi strani si je dve tekmi na stranskem tiru prislužil Punter, na tretjem medsebojnem obračunu pa bo manjkal tudi nepogrešljivi Mathias Lessort. Tabor Partizana lahko veseli dejstvo, da poškodba Exuma očitno ni hujše narave, tako da se ga nocoj znova pričakuje na delu.

"Vsi vemo, da potrebujemo le še eno zmago za zaključni turnir. Seveda bi bilo najbolje, če bi slavili že na tretji tekmi. Izjemno ponosen sem na vse, kar je moja ekipa pokazala doslej," je pred morda že odločilno tekmo od ponosa kipel izkušeni trener Željko Obradović.  

Obradović: Naj vse poteka v pošteni in športni atmosferi

Strokovnjak, ki je Evroligo osvojil rekordnih devetkrat, je takoj po drugi tekmi hitel miriti navijače svojega kluba in jim naročil, naj Madridčane v Beogradu kljub incidentu toplo sprejmejo, saj so bili odnosi med kluboma pred tem na zelo visoki ravni. Tokrat je svoje besede ponovil in Partizanovce pozval: "Še enkrat prosim vse, da znova pripravijo vzdušje, ki so ga ustvarili na vsaki tekmi letos, in da bo vse potekalo v pošteni in športni atmosferi. Najmanj, kar zdaj potrebujemo, so incidenti. Vse prosim, naj imajo to v mislih. Moji želji sta, da bi spet imeli glasno podporo in da bi se ekipa Reala tu dobro počutila." 

Obradović je dodal, da je incident na drugi tekmi že pozabljen. "Kar se je zgodilo, se je zgodilo. Na to smo pozabili v trenutku, ko se je tekma končala. Tega ne bom več komentiral," pravi 63-letnik, ki je na klopi Reala sedel med letoma 1994 in 1997. 

V torek bo moral najti način, kako zapolniti vrzel pod košem, saj bo zaradi kazni ene tekme manjkal med navijači izjemno priljubljeni Lessort. Za nameček se v tabor Madridčanov po poškodbi vrača 221 centimetrov visoki Walter Tavares. "Je najbolj dominanten igralec v Evroligi. A tudi v Madridu smo ga uspeli braniti, ko Lessorta ni bilo na parketu. Je zelo pomemben za njihovo igro, a nekatere stvari smo že videli na prvi tekmi, zato sem prepričan, da mu bomo tudi tokrat kos," se nadeja Obradović. 

Sprejem košarkarjev Partizana na letališču v Beogradu po zmagi na drugi tekmi:

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (10)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

zztop5
02. 05. 2023 12.01
+1
Kje bo pa prenos?
zmerni pesimist
02. 05. 2023 11.07
+1
Šlišali ja razumeli ne
bohinj je zakon
02. 05. 2023 10.04
+7
Željko je prav povedal. No upam, da so "grobari" to slišali in razumeli. Partizan je že dve tekmi zmagal in z današnjo zmago - gre naprej. Real pa aut. Samo pametno.
Slovenska pomlad
02. 05. 2023 09.46
+4
To se bo danes gledalo..
punkracij
02. 05. 2023 09.38
+9
Zemljepisno gledano in karakterno je to Balkan in to bo za vedno tudi ostal in to je značaj,ki je bolj prvinski kot pa izumetničen značaj zahoda.
mindfields
02. 05. 2023 13.34
+3
Kaj ti spoh pišeš..igralci “kraljevskega” kluba ko so videli da bodo izgubili so kot klošarji največi zanetili pretep, tolk o kulturi
Observatore kita
02. 05. 2023 08.13
-5
Ja u ABA ligi poĉnejo na takih tekmah kar hoĉejo. In noben jih ne kaznuje dons se bodo pa ukakali in bodo lepo pridni
Observatore kita
02. 05. 2023 08.11
-20
Gremo Real Evropejci smo z vami
manga
02. 05. 2023 10.56
+5
zmerni pesimist
02. 05. 2023 08.11
+8
Žal se bojim da se bo ravno to zgodilo