Olimpija in Krka ostali praznih rok

Ljubljana, 15. 01. 2011 19.18 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 17. krogu lige NLB izgubili s Cibono s 75:84. Krka pa je na gostovanju pri Zagrebu izgubila z 82:104.

Damir Markota
Damir Markota FOTO: Damjan Žibert
Po odmevni zmagi sredi tedna v Novem mestu so košarkarji Uniona Olimpije v dvorani Stožice razočarali zveste gledalce. Že drugič v sezoni so izgubili s Cibono in znova poskrbeli za izenačenost za vrhu lestvice lige NLB.

Težko bi dejali, da so bili domači igralci z mislimi že na prvi tekmi evrolige v četrtek v Rimu, dejstvo je le, da so bili Zagrebčani veliko bolj motivirani. Z novim trenerjem Draženom Anzulovićem, okrepitvijo Gordanom Giričekom in zagotovljeno finančno pomočjo s strani mesta Zagreb so v novo leto krenili veliko bolj ambiciozno. Dobili so tri od štirih tekem v 2011, zagotovo pa jim največ pomeni prav uspeh proti udeležencu evrolige, v kateri je letos Cibona izgubila vseh deset srečanj.

Tekma pred približno 5000 gledalci v Stožicah je bila izenačena in negotova vse do sklepnih trenutkov. Cibona na začetku zadnje četrtine resda ni zadela koša več kot pet minut, toda tudi Olimpija si v tem času ni priigrala več kot pet točk prednosti (68:63). To je bilo ob razpoloženemu Leonu Radoševiću premalo, saj je 208 centimetrov visoki Hrvat najprej poskrbel za preobrat (71:73), 39 sekund pred koncem pa je zadel ključen koš za 78:75.

Bojan Krivec
Bojan Krivec FOTO: Damjan Žibert

Krka praznih rok iz Zagreba

V Zagrebu je bilo več kot očitno, da Novomeščani še niso preboleli poraza sredi tedna proti Unionu Olimpiji, saj so delovali premalo agresivno v obrambi in zelo nerazpoloženo v napadu.

Katastrofalno je tekmo odprl Smiljan Pavič z nizom zgrešenih metov in izgubljenih žog, vseeno pa je Krka dobila prvo četrtino s točko naskoka. V nadaljevanju prvega polčasa je skušal trener Aleksander Džikić dvigniti ritem igre svojih varovancev, vendar nobena njegova menjava ni imela pravega učinka. Še najslabše je bilo v zaključku prvega polčasa, ko je igro vodil Dušan Djordjević in povzročil, da so gostitelji odšli na odmor z desetimi točkami prednosti.

Njegovo mesto v drugem delu je prevzel Bojan Krivec, vendar je tudi on deloval apatično in brez pravih zamisli, tako da je sledil naslednji padec Krke in novo rekordno vodstvo Zagreba 61:44. S tem, v 24. minuti, je bila tekma praktično odločena, saj sta na parketu dvorane Dražen Petrović stali dve popolnoma različno motivirani ekipi.