Krka leto zaključila z visoko zmago

Novo mesto, 26. 12. 2010 18.33 |

Košarkarji Krke so v 13. krogu regionalne lige NLB v Novem mestu gostili Hemofarm iz Vršca in zmagali za 20 točk, končni izid je bil 90:70.

Bojan Krivec
Bojan Krivec FOTO: Damjan Žibert

Novomeščani imajo v ligi NLB izkupiček 8-5 in so na tretjem mestu lestvice. Gostje iz Vršca so bili v polni dvorani Leona Štuklja v Novem mestu brez možnosti za uspeh, saj je bila Krka enostavno premočan tekmec. Če je v prejšnjem krogu na gostovanju pri Partizanu doživela najvišji poraz v sezoni, je Krka tokrat dosegla svojo drugo najvišjo zmago v sezoni v vseh tekmovanjih. Z 20 točkami razlike je zaostala le za dosežkom s prejšnje domače tekme proti Ciboni, ki jo je dobila s 23 točkami prednosti.

Gostje so le v uvodnih minutah tekme uživali v lagodju vodstva (4:10), delni izid 19:4 do konca prve četrtine pa jih je hitro postavil na realna tla. Od tod naprej je bila tekma enostranska, Krka je imela ob odmoru že 22 točk prednosti. Že v prvem delu se je deset od enajstih igralcev Krke vpisalo med strelce, v nadaljevanju, ko se je Hemofarm praktično predal in le čakal na zaključek tekme, pa so ti kar tekmovali, kdo bo večkrat zadel koš tekmeca. Končni vrstni red strelcev pri Krki je bil: Balažič 17, Ikonić 16, Booker 14, Djordjević 13, Krivec 10 ...

Krka – Hemofarm 90:70 (23:14, 48:26, 74:50)