Dončić v pol ure razbil Jezernike in spisal nov list za zgodovinske knjige

Dallas, 30. 03. 2022 09.11 |

Luka Dončić je imel v slabih 30 minutah tekme proti ekipi Los Angeles Lakers met iz igre 12:23 (52-odstoten; za tri 4:12, prosti meti 6:7), izgubil je samo eno žogo. Dončić, ki v zadnji četrtini ni igral, je že v prvem polčasu nanizal 25 točk, v tem delu igre je Dallas zbral za sezono rekordnih 82 točk in prišel do vodstva s 26 točkami. Ljubljančan je dosegel prvi trojni dvojček po skoraj dveh mesecih in desetega v sezoni. A to še ni vse s tekme proti sicer močno oslabljenim nasprotnikom. Za goste nista igrala zvezdnik LeBron James zaradi težav z gležnjem in Anthony Davis, ki je že dolgo poškodovan, a naj bi se kmalu vrnil na parket. Mavericksi so gladko prišli do 47. zmage v sezoni in na četrtem mestu zahodnega dela lige le še z zmago manj in porazom več zaostajajo za Golden State Warriorsi.

Luka Dončić vs Los Angeles Lakers
Luka Dončić vs Los Angeles Lakers FOTO: Sofascore.com

Luka Dončić je blestel v dvoboju z ekipo Los Angeles Lakers. V manj kot pol ure igre, točneje v 29 minutah in 39 sekundah, je podpisal spoštljiv trojni dvojček s 34 koši, dvanajstimi skoki in prav toliko asistencami, s čimer se je vnovič znašel v rubriki 'Za zgodovino'.

Luka Dončić je za Dallas proti Jezernikom dosegel trojni dvojček s 34 točkami ter po 12 podajami in skoki.

Z učinkom na tekmi proti ekipi, ki se krčevito bori za neposredno uvrstitev v končnico, se je po številnih kriterijih izenačil z velikani lige NBA. Slovenski fenomen je imel že po koncu prve četrtine na svojem kontu 17 točk in pet skokov ter prav toliko asistenc. Učinek 15/5/5 v najvažnejših statističnih podatkih košarkarske igre v samo eni četrtini je v tej sezoni imel le še Jezernikov Russell Westbrook. Do konca polčasa je 23-letni Ljubljančan dosegel 25 točk in močno pripomogel k sezonskemu rekordu Dallasa po doseženih točkah, Teksašani so jih v 24 minutah zabili kar 82. Trojni dvojček je podpisal že dobrih sedem minut pred koncem tretje četrtine in nato poslednji del igre prebil na klopi ...

Zanimivo, Dončić je do jubilejnega desetega trojnega dvojčka v tekoči sezoni lige NBA prišel po dvomesečni suši. A ko je do njega prišel, je hkrati zrušil kar nekaj rekordov in se ob tem vpisal med večne. Že tretje leto zapored ima v ligi najmanj deset trojnih dvojčkov po sezoni. Predlansko je končal s sedemnajstimi tovrstnimi podvigi, lansko s točno enajstimi. Za Slovenca, ki je ravno napolnil 23 let, je to že drugi trojni dvojček, ki ga je dosegel v pol ure igre. S tem je izenačil rekord, ki ga je držal Grk Giannis Antetokounmpo, ki z ekipo Milwaukee Bucks brani naslov v ligi. Poleg tega je za Dončića, kot poroča Index.hr, to 21. trojni dvojček z  doseženimi 30 točkami, s čimer se je na večni lestvici izenačil na petem mestu z enim največjih sploh, Wiltom Chamberlainom. Slovenec je tako padel v elitno druščino, pred njim so le še James Harden, LeBron James, Russell Westbrook in Oscar Robertson. Dončič je sicer četrti strelec lige (povprečje 28) in šesti podajalec (8,5).

Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers  128:110
(Luka Dončić 34 točk, 12:23 iz igre, 4:12 za tri, prosti meti 6:7, 12 skokov in 12 podaj v 30 minutah)