Katastrofa Olimpije in Krke

Beograd, 08. 10. 2023 21.24 |

STA, M.J.
7

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige ABA izgubili proti beograjskemu Partizanu s 56:96. Nič bolje se ni godilo Ljubljančanom. Košarkarji Cedevite Olimpije so namreč visoko izgubili v Beogradu proti Crveni zvezdi (51:94).

Crvena zvezda je bila previsoka ovira za Cedevito Olimpijo.
Crvena zvezda je bila previsoka ovira za Cedevito Olimpijo. FOTO: Luka Kotnik

Košarkarji Cedevite Olimpije so se tudi z drugega gostovanja ta teden vrnili z visokim porazom. V uvodnem krogu evropskega pokala so v Izraelu izgubili s 27 točkami razlike, v drugem nastopu v ligi ABA pa jih je Crvena zvezda premagala za 43 točk.

Zaskrbljujoči so podatki, da je Cedevita Olimpija v prvem delu zmogla komaj sedem košev iz igre, zadela je vsega eno trojko iz desetih poskusov, v 20 minutah je zbrala vsega tri podaje in imela 28-odstotni met iz igre. Posledično je bila razlika ob odmoru že 25 točk.

Crvena zvezda vs Cedevita Olimpija
Crvena zvezda vs Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu se slika na parketu ni spremenila. Crvena zvezda je do konca zadela 14 trojk, vsi njeni igralci so se vpisali med strelce, Cedevita Olimpija pa je tekmo končala s tremi trojkami, osmimi podajami ter 21 izgubljenimi žogami. Amadou Sow je za Ljubljančane dosegel 19 točk, pri domačih pa je bil med najbolj izstopajočimi posamezniki slovenski reprezentant Mike Tobey s 13 točkami in 8 skoki.

Ljubljančani bodo ta teden gostili Juventut v evropskem pokalu (sreda, 18.30) ter Split v regionalnem tekmovanju (sobota, 15.00).

Visok poraz Krke v polni dvorani

Po odličnem startu v novo sezono, zmago v uvodnem krogu lige ABA pri FMP in dvema zanesljivima uspehoma v ligi Nova KBM, Krka v drugem krogu regionalnega tekmovanja ni bila kos evroligaški zasedbi Željka Obradovića. Pred nabito polno dvorano v Novem mestu je izgubila s 40 točkami razlike.

Željko Obradović
Željko Obradović FOTO: Damjan Žibert

Partizan je bil premočan tekmec za varovance Gašperja Okorna, ki so v prvem polčasu dosegli zgolj 22 točk ob 27-odstotnem metu iz igre. V nadaljevanju so gostje malce popustili v obrambi, hkrati se je pritiska otresla tudi Krka, tako da je bila vsaj tretja četrtina kolikor toliko izenačena (20:23). Pri Krki sta po 16 točkah dosegla Jairus Hamilton in Miha Cerkvenik, za aktualne prvake lige Aba pa jih je največ zbral Aleksa Avramović - 15.

Krka bo prihodnjo soboto gostovala pri Budućnosti, naslednjo domačo tekmo pa bo igrala 21. oktobra proti Zadru.