Dragićev Miami z mrkom v zadnjih petih minutah poražen proti Brooklynu

New York, 11. 01. 2020 05.23 |

Moštvo Miami Heat našega Gorana Dragića je v noči na soboto gostovalo pri zasedbi Brooklyna, ki je pred tem nanizala sedem zaporednih porazov. Varovanci trenerja Kennyja Atkinsona so tokrat pokazali precej boljšo igro in z odločilnim delnim izidom 17:4 v končnici tekme razorožili Vročico za zmago s 117:113. Pri gostih s Floride je slovenski organizator igre Goran Dragić v 29 minutah igre dosegel 17 točk.

Najhuje pri vsem skupaj je, da je imel Miami večji del tekme – natančneje do zadnjih pet minut dvoboja – vse niti igre v svojih rokah. Visoko vodstvo ob polčasu (69:57) in predvsem igro, s katero je povsem omejil napadalni učinek domačih, ki se nikakor niso znašli proti conski obrambni postavitvi Vročice.

V napadu je gostom s Floride poveljeval v dozdajšnjem delu sezone izjemni Jimmy Butler (33 točk), ki pa mu v zadnjih petih minutah obračuna v Barclays Centru s soigralci ni uspelo zaustaviti delnega izida Netsov (4:17) na poti do prve zmage na zadnjih osmih tekmah. Po odličnem prvem polčasu, ki ga je Miami, kot že zapisano, dobil z 12 točkami razlike, je tretja četrtina povsem pripadla košarkarjem Brooklyna (32:20), ki so našli način, kako prebiti sicer agresivno gostujočo obrambo, in tako v zadnjo četrtino vstopili z izenačenim izidom (89:89). Kljub dejstvu, da so ob Butlerju v napadu svoje dodali še slovenski organizator igre Goran Dragić (17 točk, 5 podaj in 2 skoka v 29 minutah igre), Bam Adebayo (22 točk) in Kendrick Nunn (10 točk), to ni bilo dovolj za 28. zmago v sezoni moštva Erika Spoelstre.

Pri domačih sta bila za zmago s 117:113 najučinkovitejša Spencer Dinwiddie s 26 in Rodions Kurucs z 19 točkami. Brooklyn je tako slavil svojo 12. zmago v sezoni, s čimer je prekinil črn niz sedmih zaporednih porazov.