Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United in Tottenham Hotspur bodo morali plačati kazen v skupni vrednosti 22 milijonov funtov (približno 25,5 milijona evrov) oziroma vsak klub približno 3,6 milijona funtov (približno 4,2 milijona evrov). Denar bo namenjen razvoju nogometnih akademij, investicijam v podporo navijačem, ki so se Superligi odločno uprli, ter nogometu na neprofesionalnem nivoju. Glede na premoženje, ki ga klubi odštevajo za nakupe igralcev ter njihove plače, se otoški mediji že sprašujejo, ali je kazen za bogate klube dovolj visoka ali gre zgolj za simboličen znesek.
Angleški nogometni organizaciji sta v izjavi sporočili še kazen za morebitno prihodnjo odločitev klubov za sodelovanje pri podobnih projektih, kot je Superliga. Vsak klub, ki se bo odločil za kaj takega, bo moral plačati 25 milijonov funtov kazni (29 milijonov evrov) ter sprejeti odbitek 30 točk na ligaški lestvici, kar bi klube verjetno bolj kot denar odvrnilo od podobnega početja.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.