Jesenice ugnale celovški KAC

Jesenice, 01. 02. 2007 20.50 |

Hokejisti jeseniškega Acronija so v 44. krogu lige Ebel ugnali celovški KAC s 7:5 (3:1, 0:2, 4:2).

Jeseniški hokejisti so dosegli zmago
Jeseniški hokejisti so dosegli zmago FOTO: POP TV

Jeseniški hokejisti so si za cilj zadali zmago in jo po spektakularnem zasuku - povedli so s 3:0, nato pa zaostajali 3:5 - tudi dosegli. Prva tretjina je napovedala takšen scenarij, čeprav so v uvodu gostje nekajkrat dobro ogreli domačega vratarja Gabra Glaviča, ki pa je vnovič dokazal svoje kvalitete. Domači so igrali mirno in čakali na tekmečeve napake in tri tudi izkoristili. Za vodstvo je poskrbel Razingar, ki je sicer nastopil s poškodovano stegensko mišico, a vseeno stisnil zobe, in premagal Vernerja v slogu Foxa, saj je plošček čez golovo črto spravil izza gola. Za visoko vodstvo s 3:0 sta poskrbela še Terlikar po lepi akciji z igralcem več in Fox. Vendar se gostje niso predali, že v prvem delu so izkoristili številčno prednost in naznanili še ogorčen boj za končni uspeh.

V drugem delu so se popolnoma vrnili in bili precej bolj nevarni kot železarji, plod vsega pa sta bila še dva zadetka, domači pa so imeli bolj redke priložnosti. O boljši igri gostov v srednjem delu govori tudi razmerje v strelih - 17:7 v korist Korošcev. V zadnji tretjini se je odvijala prava srhljivka. Gostje so po vsega slabih šestih minutah ušli na dva gola prednosti (5:3) in na vidiku je bil prvi poraz železarjev na domačem ledu po 19. decembru. A se je četa Matjaža Kopitarja le uspela zbrati. Na krilih zelo razpoloženega Pareja so izid vnovič obrnili v svojo korist, piko na i s svojo stoto točko v ligi EBEL - vštevši nastope za Innsbruck - pa je postavil najboljši strelec lige Aaron Fox, ki je zadel prazno mrežo ob igralcu manj.

Statistika tekme:

Dvorana Podmežakla, gledalcev 2000, sodniki Laengle, Neuwirth, Zehenthofer (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Razingar (Pare, 7.), 2:0 Terlikar (Pare, Razingar, 11.), 3:0 Fox (M. Rodman, 13.), 3:1 Foster (Ratz, 17.), 3:2 Ofner (Hinz, Aitken, 23.), 3:3 Rebek (Norris, 30.), 3:4 Ofner (Hinz, 42.), 3:5 Hinz (Rebek, Ofner, 46.), 4: 5 Pare (Fox, 47.), 5:5 D. Rodman (M. Rodman, Varl, 49.), 6: 5 Pare (Dervarič, Robar, 55.), 7:5 Fox (M. Rodman, 59.).
Kazenske minute: Acroni Jesenice KAC