Jeseničani znova poraženi

Jesenice, 17. 11. 2006 21.32 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 21. kroga avstrijske lige Ebel izgubili proti moštvu Vienna Capitals z 2:4.

Acroni Jesenice
Acroni Jesenice FOTO: POP TV

Jeseniški ljubitelji hokeja so po dvoboju z ekipo iz avstrijske prestolnice spet razočarani zapuščali dvorano Podmežakla. Domači hokejisti so bili v tretjem letošnjem medsebojnem dvoboju z Dunajčani blizu prvi zmagi, saj so na začetku zadnje tretjine še vodili, a so nazadnje ostali praznih rok.

Tekma je bila razburljiva od začetka do konca, ton igri so vseskozi dajali domači hokejisti, ki pa številnih priložnosti niso uspeli izkoristiti. V prvem delu je igra večinoma potekala pred vrati gostov, a jih je vratar Scott Fankhouser zaklenil, Jeseničanom pa ni uspelo izkoristiti igre z igralcem več. Na drugi stani so gostje prišli do vodstva v zadnji minuti prvega dela, ko sta na kazenski klopi sedela Miha Rebolj in Mitja Sotlar.

Drugi del je bil na las podoben prvemu, s številnimi poskusi domačih, ki pa so le prišli do izenačenja po Kranjčevi "granati" ob hkratni kazni dveh avstrijskih hokejistov. Sreča pa je bila tokrat nekoliko bolj naklonjena gostom, ki so predvsem v drugem delu odlično igrali z igralcem manj, kar je obetalo izredno zanimiv zadnji del. V njem so domači že po vsega 39 sekundah prišli do vodstva po drugem silovitem strelu Kranjca od daleč - znova ob igri 5-3 - in zadišalo je po tako želenem dunajskem skalpu. A do njega ni prišlo, kajti gostje so znali kaznovati napake v jeseniški obrambi in zadeli, najprej Bob Wren za izenačenje, nato pa v 54. minuti še Jurij Curenkov za vnovično vodstvo. Domačim nista proti koncu tekme pomagala niti še ena izključitev gostov niti poskus brez vratarja, v prazen gol pa ni bilo težko zadeti Setzingerju.

Tekma se ni najbolje končala za domačega napadalca Tomaža Razingarja, ki so mu gostje zlomili nos, o njegovem nastopu v nedeljo na Dunaju pa bodo odločili zdravniki po temeljitem pregledu.

Dvorana Podmežakla, gledalcev 2500, sodniki: Laengle, Erd, Hollenstein (vsi Avstrija)
Strelci: 0:1 Tropper (Setzinger, Werenka, 20.), 1:1 Kranjc (Polončič, Razingar, 26.), 2:1 Kranjc (Razingar, Fox, 41.), 2:2 Wren (Craig, Werenka, 46.), 2:3 Curenkov (Altmann, Setzinger, 54.), 2:4 Setzinger (Werenka, Fankhouser, 60.)
Kazenske minute: Acroni Jesenice 14, Vienna Capitals 28