Jeseničani ostajajo na vrhu

Jesenice, 07. 12. 2007 19.47 |

V Tivoliju je ZM Olimpija premagala Dunaj, Jeseničani pa so slavili v Podmežakli proti Linzu.

Jeseničanom je uspel še en presenetljivi rezultatski preobrat.
Jeseničanom je uspel še en presenetljivi rezultatski preobrat. FOTO: Damjan Žibert

V 28. krogu avstrijske lige EBEL sta obe slovenski moštvi igrali na domačem ledu. ZM Olimpija je gostila Dunajčane, Acroni Jesenice pa so igrale proti Linzu. Olimpija je zmagala s tesnim izidom 2:1, na Jesenicah pa zmagovalca še ni, saj je bil izid po 65 minutah 3:3. V izvajanju kazenskih strelov so bili z 1:0 boljši domači, edini zadetek je dosegel Šved Conny Strömberg. Železarji ostajajo na prvem mestu lestvice lige EBEL, saj so drugi na lestvici, Dunajčani, srečanje izgubili.

Na Jesenicah so domači izjemno podjetno začeli srečanje in vse sile vrgli v napad, kar je puščalo v obrambi preveč praznega prostora. Po nekaj priložnostih na obeh straneh so gostje hitro izkoristili igro z dvema igralcema prednosti, zadel je branilec Brad Tilley v šesti minuti. Osem minut kasneje so igralci Linza dosegli nov zadetek. Z malce sreče je po ubranjenem strelu Roberta Kristana zadel Francois Groleau.

Železarji so podobno kot na zadnjem srečanju obeh tekmecev, ko so prav tako (u)lovili tekmečevo prednost izid znižali v 19. minuti, ko je iz gneče pred vrati zadel Tomo Hafner. Po dobrem zaključku prve tretjine je na začetku druge, v 22. minuti, sledil hladen tuš. Pat Leahy je v hitrem protinapadu lepo ukanil Kristana in zadel za 1:3. Železarji so do polovice tretjine igrali slabo in nepovezano, nato pa je zadetek Paula Healeya ponovno obudil upanje k preobratu.

Tako je tudi bilo, saj so Gorenjci v zadnji tretjini prevzeli pobudo in ponovili zgodbo iz zadnjega dvoboja obeh tekmecev pred nekaj dnevi. Takrat so izenačili na 2:2 in na koncu zmagali, tokrat pa je izenačenje na 3.3 prispeval branilec Mitja Robar s svojim prvim zadetkom v sezoni v 57. minuti.

V podaljšku se je izkazal vratar Kristan, ki je v 63. minuti ubranil kazenski strel Robu Shearerju, pri izvajanju kazenskih strelov pa je jeseniški vratar ubranil vse tri strele, edini uspešen izvajalec pa je bil Strömberg.
Acroni Jesenice - Linz 4:3 (1:2, 1:1 , 1:0, 0:0, 1:0)
Dvorana Podmežakla, gledalcev 3000, sodniki: Cervenak, Falkner, Widmann (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Tiley (Purdie, Shearer, 5.), 0:2 Groleau (Hohenberger, 14.), 1:2 Hafner (Terlikar, 18.), 1:3 Leahy (Gruber, 22.), 2:3 Healey (Bekar, Strömberg, 30.), 3:3 Robar (Polončič, 57.).
Kazenski strel: 1:0 Strömberg.
Kazenske minute: Acroni Jesenice 12, Black Wings Linz 14.

V Tivoliju zmaga Olimpije

V Tivoliju se je srečanje začelo drugače kot v Podmežakli, saj je za vodstvo zmajev že po 72 sekundah poskrbel Brian Felsner. Obe moštvi sta igrali zelo disciplinirano, saj v prvi tretjini ni bilo izključitev. Že prvo, ljubljansko, ko je na klop za kaznovane sedel Aleš Mušič, pa je izkoristil slovenski reprezentant v vrstah Dunaja Marcel Rodman.

ZM Olimpija je premagala moštvo Vienna Capitals.
ZM Olimpija je premagala moštvo Vienna Capitals. FOTO: Damjan Žibert

V drugi tretjini ni bilo več zadetka, edinega do konca pa je v 53. minuti dosegel finski branilec Pasi Petrilainen in prinesel zmago Ljubljančanom. To je bila druga zmaga Olimpije proti Dunaju v tednu dni.

ZM Olimpija - Vienna Capitals 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Dvorana Tivoli, gledalcev 1800, sodniki: Langle, Newerka, Hollenstein (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Felsner (Murič, 2.), 1:1 M. Rodman (28.), 2:1 Petrilainen (Felsner, Vnuk, 54.),
Kazenske minute: ZM Olimpija 4 + 10 (Tavželj), Vienna Capitals 4.

--------------------------------------------------------------------------------------