Izgubila polfinale

Zürich, 21. 10. 2006 16.26 |

Katarini Srebotnik se ni uspelo uvrstiti v finale 1,7 milijona dolarjev 'težkega' teniškega turnirja v Zürichu.

Srebotnikovo čaka še polfinalni nastop v dvojicah
Srebotnikovo čaka še polfinalni nastop v dvojicah FOTO: Reuters

Najboljši slovenski teniški igralki Katarini Srebotnik se ni uspelo uvrstiti v finale 1,07 milijona dolarjev vrednega turnirja v Zürichu. V polfinalu jo je premagala nekdanja prva dama sveta in trenutno tretja tenisačica na lestvici WTA Rusinja Marija Šarapova s 7:6 (3) in 6:2. Navkljub porazu bo Srebotnikova zadovoljna zapustila Švico, saj bo na novi razpredelnici pridobila nekaj mest in se močno približala svoji dosedanji najvišji uvrstitvi, 20. mestu na svetu.

Srebotnikova je v Zürichu prikazala odlične igre in se povsem zasluženo prebila do polfinala. V prvem krogu je v dveh nizih ugnala Rusinjo Jeleno Dementjevo, v drugem je bila prav tako v dveh nizih prepričljivo boljša od še ene ruske predstavnice Marije Kirilenko, v tretjem poskusu proti ruskim igralkam pa ji je spodletelo.

Marija Šarapova se bo v finalu pomerila z Danielo Hantuchovo, ki je v drugem polfinalu s 6:4 in 6:2 premagala tretjo nosilko Rusinjo Svetlano Kuznecovo.

V prvem nizu dvoboja s "sibirsko lepotico" je imela po preobratu iz 4:5 na 6:5 zaključno žogo za niz, vendar je Šarapova zadela začetni udarec na črto in izsilila podaljšano igro, v kateri je slavila s 7:4. V drugem nizu je bila Rusinja boljša nasprotnica in se zanesljivo uvrstila v finale, kjer se bo srečala s Slovakinjo Danielo Hantuchovo.

Petindvajsetletno Velenjčanko v soboto v Zürichu čaka še en polfinalni nastop, in sicer med dvojicami, kjer bo skušala v navezi z Južnoafričanko Liezel Huber presenetiti najboljši par na svetu Američanko Liso Raymond in Avstralko Samantho Stosur.