Zmaji sklonjenih glav z Dunaja

Ljubljana, 15. 11. 2009 17.38 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v tekmi 22. kroga lige EBEL v gosteh na Dunaju izgubili z ekipo Vienna Capitals z 2:5.

Tilia Olimpija - Beljak
Tilia Olimpija - Beljak FOTO: Damjan Žibert

Po treh zaporednih domačih zmagah in vse boljših igrah so Ljubljančani optimistično odšli na gostovanje na Dunaj. A tudi tokrat so bili brez novega branilca Burka Henryja, saj njegovega prestopa vodstvo lige še vedno ni potrdilo.

V prvi tretjini so domači zapretili že v tretji minuti, ko so gostje povsem pozabili na obrambo. Dva domača napadalca sta bila sama pred Alešem Silo, a je Kevinu Kraxnerju ubranil strel iz bližine. Sila je še dvakrat dobro posredoval, v 12. minuti pa ni mogel zaustaviti strela Davida Rodmana.

Gostje so imeli veliko več priložnosti v drugem delu, tudi razmerje strelov je bilo na njihovi strani (18-10). Na semaforju pa je bilo po 40 minutah že 4:0, saj so Dunajčani prav vsako napako tekmecev kaznovali. Dva gola so domači dosegli po hitrih protinapadih, ko so se prepočasi vračali v obrambo. Na drugi strani je Travis Brigley pravzaprav že premagal vratarja Frederica Cassivija, a je eden od branilcev v zadnjem trenutku podstavil palico in preprečil gol.

Pred zadnjo tretjino je Sila odšel na klop, v vrata zeleno-belih pa je stopil Norm Maracle. Olimpija je poskušala izid znižati, njena prizadevanja pa je kronal Frank Banham, ki je v 55. minuti v razmaku 43 sekund dosegel dva gola. Tekma je takrat spet postala zanimiva, Ljubljančani so še naprej napadali, Harlan Pratt je bil blizu tretjemu zadetku.

V zadnji minuti so gostje ob izključitvi na dunajski strani skušali še brez vratarja z razmerjem 6-4 doseči zadetek, a je slovenski napadalec David Rodman s strelom na prazen gol dokončno zapečatil usodo Ljubljančanov.

Vienna Capitals - Tilia Olimpija 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Strelci: 1:0 D. Rodman (Bouchard, Lebeau, 12.), 2:0 Draschkowitz (Lebeau, 26.), 3:0 Casparsson (Kranjc, D. Rodman, 34.), 4:0 Lebeau (Bouchard, Bjornlie, 38.), 4:1 Banham (B. Goličič, 55.), 4:2 Banham (B. Goličič, Cvetek, 55.), 5:2 D. Rodman (60.).