
Ponoči so odigrali uvodne štiri tekme dolge NHL sezone, ki bo letos februarja prekinjena zaradi olimpijskih iger v Vancouvru. Zaradi prestižnega olimpijskega turnirja bodo imeli klubi 14 dni počitnic, tako da se bodo lahko vsi najboljši hokejisti na svetu podali v omenjeno kanadsko mesto.
Anže Kopitar, edini Slovenec med elito in eden vodilnih igralcev moštva Los Angeles Kings, bo znova lovil vstopnico za končnico, za katero je Kraljem v zadnjih sezonah vedno malce zmanjkalo sreče in znanja. Slovenski napadalec je še vedno zelo mlad, a ima pri 22 letih že obilo izkušenj. Za njim so tri sezone, 236 odigranih tekem, 79 golov in 125 podaj. Kopitar bo v Staples centru ostal do sezone 2015/16, uvodno tekmo sezone 2009/10 pa bodo Kralji igrali v soboto doma proti Phoenixu.
Zmago in prestižno lovoriko, Stanleyjev pokal, bodo branili hokejisti iz Pittsburgha. Junijski finale z Detroitom je bil ponovitev tistega iz leta 2008, le da so Rdeča krila tokrat morala priznati premoč Pingvinom in njihovi sanjski navezi Jevgenij Malkin - Sidney Crosby. Pittsburgh je tako po letih 1990/91 in 1991/92 tretjič osvojil pokal za najboljše moštvo v ligi. Kanadčan Crosby (22 let) in najboljši igralec pretekle končnice (MVP), Rus Malkin (23 let), sta izvrstna igralca in s Pingvini znova v najožjem krogu favoritov za novo lovoriko. Znova bo nevaren Washington z Aleksandrom Ovečkinom, pa seveda finalist Detroit in pa San Jose, ki je lani blestel v rednem delu, nato pa je prehitro pokleknil v končnici, zato so v svoje vrste zvabili še odličnega Danyja Heatleyja.

Navijači v NHL bodo letos pogrešali nekaj znanih igralcev: hokejsko palico je v kot postavil Joe Sakic, ki je celotno kariero preživel v isti ekipi, na ledu pa ne bo več niti Jeremyja Roenicka, Clauda Lemieuxa, Olafa Kolziga, Thea Fleuryja in Matsa Sundina.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.