Slovenska hokejska reprezentanca si je z izjemno predstavo proti Kazahstancem priigrala drugo mesto na turnirju Nagano cup, kar je lepa popotnica pred bližnjim svetovnim prvenstvom skupine B v Ljubljani (Hrvaška, Poljska, Koreja, Anglija in Madžarska). "Na tekmi proti Kazahstanu, ki smo jo odlično odigrali, so sodniki prevečkrat povsem po nepotrebnem kaznovali igralce. Zato so bili naši 'penalty killerji' prave zvezde srečanja. Vseh 11 kazni, ki so bile klicane proti nam, so ubranili, med drugim tudi dvakrat v igri z dvema igralcema manj na ledeni ploskvi. V enem primeru so se kar minuto in 40 sekund uspešno ubranili vseh napadov. Seveda je pri tem treba posebej pohvaliti vratarja Andreja Hočevarja, ki je opravil izjemno delo. Zaustavil je 46 strelov na naša vrata, kar je več kot odlično,“ je po turnirju povedal selektor izbrane vrste John Harrington.

S predstavami so navdušili tudi mlajši člani izbrane vrste, ki doslej niso dobivali prave priložnosti za dokazovanje. "Tomaž Razingar je v prvi tretjini obračuna s Kazahstanci dobil udarec v glavo in se ni več vrnil na led. So pa zato Anže Ropret, Robert Sabolič in Jan Urbas odlično zapolnili vrzel, ki je nastala z njegovim odhodom,“ je nadaljeval slovenski selektor.
Izbrana vrsta je za zmagovalcem turnirja Kazahstanom zaostala za vsega točko, predstave Slovencev na kakovostnem turnirju pa so bile odlične, kar priznava tudi Američan: "Izpostavil bi dve stvari, ki sta me na tem turnirju še posebej razveselili. Najprej - z vsako tekmo smo igrali bolje, opazil pa sem tudi, da ima naša reprezentanca kar nekaj igralcev, ki lahko igrajo različne vloge v tekmi. Mislim, da nam bo na prihajajočem svetovnem prvenstvu slednje spoznanje prišlo še kako prav."
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.