Helios premagal Zadar

Domžane, 22. 10. 2006 21.37 |

V zadnji tekmi 6. kroga košarkarske lige NLB je Helios doma premagal Zadar s 83:76.

Košarkarji Heliosa so zabeležili drugo letošnjo zmago v ligi NLB. Zadar so premagali povsem zasluženo, saj so vodili ves čas tekme, že v prvem polčasu tudi za 17 točk. Nekaj minut krize so imeli le na začetku drugega dela, a so se hitro pobrali in tekmo brez večjih težav in pretresov pripeljali do konca.

Največ zaslug za zmago ima Robert Troha, ki je odigral fantastičen prvi polčas. Že v prvih 20 minutah je dosegel 16 točk, zadel je tudi štiri mete za tri točke. V drugem delu je sicer zastal, vendar ga je uspešno nadomestil Aleksej Laškevič. Belorus je, ko so se Zadrčani na začetku drugega polčasa z delnim izidom 7:0 približali na šest točk zaostanka (38:44), dosegel nekaj pomembnih košev, tako da so se Domžalčani spet odlepili na varno razdaljo. Ob koncu tretje četrtine so se gosti spet približali, a vnovič le začasno, saj so v zadnjem delu gostitelji spet povišali razliko in nadzorovali položaj do konca.

Že v prvem polčasu je prišlo do množičnega pretepa med igralci, zaradi katerega sta bila pri domačih izključena Miha Zalokar in Smiljan Pavič, pri gostih pa nevarni makedonski strelec Todor Gečevski ter Jure Lalič.

* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 800, sodniki: Jovčič (Srbija), Lepetič (Makedonija), Jovanič (BiH).
* Helios: Dončič 10 (0:2), Janža 10 (8:8), Zalokar, Troha 19, Krejič 3, Pavič 10 (3:4), Zagorc 8 (1:2), Močnik 10 (3:4), Laškevič 13 (1:4).
* Zadar: Vladovič 15 (3:6), Stipčevič 2, Barač 7 (1:2), Johnson 18 (3:5), Gečevski 2 (2:4), Čolak 5 (1:4), Lalič 2, Džugum, English 14 (3:8), Oršulič 5.
* Prosti meti: Helios 16:28, Zadar 13:29
* Met za tri točke: Helios 11:27 (Troha 5, Dončič 2, Krejič, Pavič, Zagorc, Močnik), Zadar 7:23 (English 3, Vladovič 2, Johnson, Oršulič).
* Osebne napake: Helios 27, Zadar 29.
* Pet osebnih: Močnik; Oršulič.
* Izključitve: Zalokar, Pavič; Gečevski, Lalič.