Gregorinova zasedla 17. mesto

Anterselva, 17. 01. 2008 15.45 |

V sprinterski preizkušnji biatlonk je zmagala Nemka Kati Wilhelm. Naša Teja Gregorin je zasedla 17. mesto.

Nemka Kati Wilhelm (21:36,4/0) je zmagovalka sprinterske preizkušnje biatlonk na 7,5 km za točke svetovnega pokala v italijanski Anterselvi. Od Slovenk je točke osvojila Teja Gregorin, ki je tekmo končala na 17. mestu (+1:33,0/1). Dijana Ravnikar Grudiček je bila 49. (+2:42,7/2), Andreja Mali pa 58. (+3:06,2/1) v konkurenci 82 tekmovalk.

Med Slovenkami je do točk prišla le Teja Gregorin.
Med Slovenkami je do točk prišla le Teja Gregorin. FOTO: Damjan Žibert

Za Wilhelmovo se je uvrstila njena rojakinja Andrea Henkel (+0:10,5/0), tretja pa je bila Rusinja Svetlana Slepcova (+0:26,9/0).

Gregorinova se je spet uvrstila med prvih dvajset. Z le enim zgrešenim strelom je dokazala, da se po bolezni počasi vrača v pravo formo. "Nisem še čisto prava, poleg tega pa je proga tu v Anterselvi dokaj visoko in mi je pobrala nekaj moči. Četrti strel v položaju stoje sem prav začetniško 'cuknila', sicer bi lahko opravila tudi brezhibno," je dejala Teja Gregorin.

Čeprav se v teh dneh v Anterselvi največ govori o dopinški aferi, ki naj bi domnevno segala tudi v nemško ekipo, pa so nemške biatlonke na današnji preizkušnji poskrbele, da se morda del teh govoric preusmeri tudi v njihove dosežke. Kar pet se jih je uvrstilo med prvo deseterico, vključno s prvima dvema najvišjima stopničkama. S prednostjo dobrih desetih sekund je zmagala Wilhelmova pred reprezentančno kolegico Andreo Henkel, tretja je bila prav tako brez zgrešenega strela Rusinja Svetlana Slepcova.