Finale brez Jeseničanov

Ljubljana/Jesenice, 08. 03. 2007 21.36 |

Olimpiji, ki si je finale DP v hokeju zagotovila že v prejšnjem krogu, se je pridružila še Slavija.

Jeseničani ne bodo branili naslova
Jeseničani ne bodo branili naslova FOTO: POP TV

Hokejisti jeseniškega Acronija so v 10. krogu drugega dela državnega prvenstva na Jesenicah izgubili z ZM Olimpijo s 3:5 (1:1, 1:2, 1:2). Jeseničani so tako ostali brez finala, po porazu so ostali pri 15 točkah. Založani, ki so Alfo ugnali z 11:0, pa so jim dva kroga pred koncem ušli na neulovljivih sedem točk prednosti.

Zavarovalnici Maribor Olimpiji, ki si je finale zagotovila že v prejšnjem krogu, se je tako pridružila še Banque Royale Slavija

Gosti izkoristili prekrške

Jeseniške hokejiste je v boj za veliki finale vodila le zmaga proti večnim tekmecem iz Ljubljane, a so mladi Železarji morali vnovič stisniti roko tekmecem za zmago. Kljub temu bi se tekma lahko končala drugače, če ne bi domači hokejisti v obdobju med 34. in 36. minuto naredili treh prekrškov, kar so gosti izkoristili in z zmago potrdili prvo finalno vozovnico.

ZM Olimpija si je z 29 točkami že zagotovila prvo mesto po drugem delu DP in prednost domačega terena v finalu. Finale se bo s prvo tekmo začel 18. marca, prvak pa bo tista ljubljanska ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage.

Tekma se je sicer pričela z ekspresnim vodstvom gostov, toda hokejisti Acronija se niso predali in že v prvi tretjini izid izenačili. Imeli so še nekaj lepih priložnosti, predvsem z igralcem več, a so ostale neizkoriščene. Na polovici prvega dela so ostali brez napadalca Bremca, ki je moral z zlomljeno roko v bolnišnico. Kljub spremenjeni prvi peterki so rdeči igrali čvrsto in na polovici tekme prešli v vodstvo, v nadaljevanju pa so nastopile že omenjene minute s sedenjem na kazenski klopi, tako da so Zmaji izid vnovič obrnili v svojo korist.

Ko je v zadnji tretjini že po slabi minuti zadel Hebar, je bila Olimpija že blizu uspeha, toda še en zadetek z igralcem več je napovedal razburljivo nadaljevanje. A zadetka v mreži gostov ni bilo, Železarji so zatajili predvsem ob igri z igralcem več. Ko je Dickenson zadel ob igralcu manj na ledeni ploskvi, je bil zmagovalec odločen.

Statistika tekme:

Dvorana Podmežakla, gledalcev 700, sodniki: B. Lešnjak (Ljubljana), Bohinc (Bled) in Škofic (Brezje).
Strelci: 0:1 Dickenson (M. Hočevar, Šivic, 1.), 1:1 Medja (Sa. Kovačevič, Brus, 5.), 2:1 Jakopič (Žbontar, A. Hočevar, 34.), 2:2 Dickenson (M. Hočevar, McCarthy, 36.), 2:3 Šivic (Hill, 37.), 2:4 Hebar (Dickenson, 41.), 3:4 Remar (Klinar, 42.), 3:5 Dickenson (Šivic, 52.).
Kazenske minute: Acroni Jesenice 27 + 10 (Medja) + 20 (Tičar), ZM Olimpija 39 + 20 (Groznik).

Slavija premagala Alfo

BR Slavija je kot gost na domačem terenu v Zalogu premagala ŠD Alfo z 11:0 (3:0, 6:0, 2:0).

Hokejisti BR Slavije so za razliko od nekaterih prejšnjih sosedskih srečanj tokrat tekmo začeli odločno in si že v 37. sekundi prek Dejana Kontreca priigrali prednost. Večino dela na poti do zmage pa so opravili v sedmi minuti, ko so v razmaku pol minute dvakrat premagali vratarja Alfe Jureta Penka, to je uspelo Maretu Kumarju in Urošu Peruzziju. Svojo premoč so nadgradili v drugi tretjini, ko so dodobra napolnili mrežo sosedov iz Vevč, ki so delovali popolnoma nemočno.

V odmoru pred zadnjim delom so lanski podprvaki očitno izvedeli, da je ZM Olimpija na Jesenicah premagala gostitelje, kar je pomenilo, da so se ob igralcih iz Tivolija v veliki finale uvrstili tudi sami. Zadovoljstvo ob tem je povzročilo, da so povsem popustili in dovolili nasprotniku, da si priigra nekaj lepih priložnosti, ki pa niso povzročile spremembe rezultata. Zato pa so bili za spremembo spet zaslužni Založani, na 10:0 je po lepi akciji Gašperja Župana povišal Anže Markovič. Za piko na i pa so poskrbeli kar Vevčani sami, saj so dosegli avtogol, ki pa so ga po pravilih pripisali branilcu BR Slavije Janu Bobnariču.

Ledena dvorana Zalog, gledalcev 150, sodniki: Gruškovnjak, Rakovič, Lešnjak (vsi Ljubljana).
Strelci: 0:1 Kontrec (Bevk, 1.), 0:2 Kumar (Kontrec, 7.), 0:3 Peruzzi (Pavlin, 7.), 0:4 Kontrec (Emeršič, 21.), 0:5 Kumar (Kontrec, Emeršič, 24.), 0:6 Zupanc (Stopar, 26.), 0:7 Šlamiar (Zupanc, 32.), 0:8 Župan (34.), 0:9 Župan (36.), 0:10 Markovič (Župan, 48.), 0:11 Bobnarič (58.)
Kazenske minute: ŠD Alfa 16, BR Slavija 20.