Formula 1

Rosbergu prvi, Raikkonenu drugi prosti trening

Ljubljana, 03. 04. 2009 07.06 |

Na prvem prostem treningu formule 1 pred VN Malezije je bil najhitrejši Nico Rosberg, na drugem je prvo mesto pripadlo Kimiju Raikkonenu.

Kimi Raikkonen
Kimi Raikkonen FOTO: Reuters
Na drugem prostem treningu pred VN Malezije sta bila na vrhu dirkača Ferrarija. Kimi Raikkonen je bil s časom 1:35.707 najhitrejši, sledil pa mu je moštveni kolega Felipe Massa. Na tretjem mestu je pristal mladi dirkač Red Bulla Sebastian Vettel.

Vodilni na prvem treningu Nico Rosberg je bil šele četrti, sledita pa mu Mark Webber na petem in Rubens Barrichello na šestem mestu.

Potem, ko je vodstvo formule 1 McLaren Marcedesu zaradi načrtnega zavajanja tekmovalnih komisarjev v preiskavi izključilo iz končnega vrstnega reda uvodne dirke sezone in s tem odvzelo tretje mesto Lewisu Hamiltonu, je slednji na treningu dobil kazen 1200 evrov zaradi prekoračitve hitrosti v boksih. Hamilton je bil na prvem treningu sedmi, na drugem pa 11.

Na prvem treningu na vrhu dirkača Williamsa

Nico Rosberg
Nico Rosberg FOTO: Reuters

Dirkača Williamsa sta podobno kot pred tednom dni v Avstraliji dominirala tudi na prvem prostem treningu v Maleziji. Najhitrejši je bil znova Nico Rosberg, sledil pa mu je moštveni kolega Kazuki Nakadžima. Na tretjem mestu je pristal zmagovalec uvodne preizkušnje na VN Avstralije Jenson Button.

Jenson Button
Jenson Button FOTO: Reuters

Na prvem prostem treningu sta bila še tik pred koncem na vrhu voznika ekipe Brawn GP Jenson Button in Rubens Barrichello, nato pa sta v zadnjem krogu prostega treninga vodilni poziciji zavzela dirkača Williamsa.

Felipe Massa
Felipe Massa FOTO: Reuters

V moštvu Ferrarija so zasedli peto in šesto mesto, Felipe Massa je bil nekoliko hitrejši od svetovnega prvaka iz leta 2007 Kimija Raikkonena. Sedmi pa je bil aktualni svetovni prvak v dirkalniku McLaren Mercedesa Lewis Hamilton.