
Združenje ekip formule 1 (FOTA) ima čas do petka, da popusti s postavljenimi pogoji, sicer bo FIA moštva izbrisala s seznama ekip, ki bodo dirkale prihodnjo sezono. V torek je FIA vedenje FOTA označila za namerno zavračanje vsakršnega kompromisa in jo obtožila, da želi prevzeti šport za interese komercialnih pravic. Glede na to, da je razrešitev spora vse bolj oddaljena, je treba resno vzeti grožnje članic FOTA, da bodo enostavno izstopile iz formule 1 ali pa ustanovile svoje prvenstvo. Predsednik Ferrarija Luca di Montezemolo, ki je tudi predsednik združenja ekip, je opozoril, da se je ekipa iz Maranella pripravljena posloviti od tega športa, če FIA ne bo ugodila njihovim zahtevam. "Ne vemo, zakaj želijo uničiti formulo 1," je povedal Italijan za tiskovno agencijo ANSA. "Maja smo se odločili, kakšno je naše stališče glede spora in ostaja nespremenjeno. S temi polemikami je nesmiselno nadaljevati. Vsak se bo odločil sam."

Nemški mediji so za komentar zaostrene situacije prosili šefa Mercedesa Norberta Hauga, ki je odgovoril le: "Upam, da bomo v prihodnjih dneh lahko govorili o čem pozitivnem."

Trikratni svetovni prvak Jackie Stewart je zgrožen, da se spor vleče že toliko časa in to povsem na očeh javnosti. Škot je za Telegraph povedal, da sta ga dve multinacionalni korporaciji že prosili, naj posreduje. "Dejali so mi – povej jim, da se mora javno pranje perila končati. To je namreč povsem neokusno in prav nikomur ni všeč."
Če bo FIA s seznama izbrisala članice FOTA, bo v sezoni 2010 v formuli 1 nastopalo le pet moštev.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.