V skupini E so Španci ugnali Turčijo visoko z 88:55, Brazilci Angolo šele po podaljšku s 86:83, Portoriko pa je bil s 85:83 presenetljivo boljši od ZR Jugoslavije. V skupini F so ZDA s 106:82 odpravile Rusijo, Argentina s 95:71 Kitajsko in Nemčija visoko s 84:64 Novo Zelandijo.
Presenetljiva zmaga Portorika

Presenečenje dneva je bila zmaga Portorika nad branilci naslova ZR Jugoslavijo. Po porazu v predtekmovanju s Španijo je to za ZRJ že drugi poraz na prvenstvu in v preostalih tekmah s še nepremagano Brazilijo in Turčijo za ZRJ štejejo le zmage. "V tem trenutku zaradi slabe forme nimamo moštva za finale," je po porazu priznal selektor Svetislav Pešič. Pomembno zmago je Portoriku 2,1 sekunde pred koncem s črte za proste mete zagotovil najstarejši košarkar na prvenstvu Ortiz, ki je skupaj zabeležil 15 točk. Sicer pa je odločila kolektivna igra Portorika in razpoloženi center Daniel Santiago z 31 koši, katerega ni uspel ustaviti niti NBA zvezdnik Vlade Divac. Pri ZRJ je s 26 točkami izstopal Predrag Stojakovič, ki pa v končnici ni uspel preprečiti poraza svojih soigralcev. ZR Jugoslavija je na tekmi v prvem delu uspela izničiti zaostanek 11 točk, v tretji četrtini je imela 12 točk naskoka, nato pa vseskozi šest do sedem točk, ki pa so jih Pešičevi varovanci v zadnjih minutah zapravili.
Španci so se Turkom oddolžili za poraz na lanskem EP
Tekma ni bila lepa za ogled, bila pa je polna dvobojev in medsebojnih obračunavanj. Po mnenju španskega trenerja Javierja Imbrode je tokrat odločila obramba, na katero so se v španskem moštvu posebej pripravili. Ibrahim Kutluay, ki je lani Špancem nasul 35 točk, je tokrat ostal s prazno rubriko. Najboljši v španski ekipi je bil z 19 točkami Pau Gasol.
Brazilci porazili Angolce šele po podaljšku
Angola se je presenetljivo dobro upirala še neporaženi Braziliji in Južnoameričani so morali celo v podaljšek. V rednem delu so se Angolci v končnici še rešili, v podaljšku pa jim ni uspelo zadeti prostega meta. Brazilce zdaj skrbi tekma z ZRJ, saj priznavajo, da bodo izgubili za 40 do 50 točk, če bodo ponovili takšno predstavo.

Pričakovana zmaga ZDA
Posebna poslastica je bil obračun med ZDA in Rusijo, kjer pa tokrat ni bilo dvoma o zmagovalcu. Najboljši ameriški strelec je bil tudi na četrti tekmi Paul Pierce s 27 koši, kar 20 pa jih je dosegel v tretji četrtini, ko so si ZDA tudi priigrale neulovljivo prednost. Z 18 koši je v moštvu ZDA izstopal še Andre Miller. Pri Rusih, ki so nastopili brez edinega NBA igralca Andreja Kirilenka, ki si je poškodoval gleženj, je bil s 16 točkami najučinkovitejši Zahar Pašutin. V ameriško moštvo pa se je po poškodbi končno vrnil Reggie Miller.
Zmaga Argentine nad Kitajsko
Argentina po četrti zmagi ni več med skritimi favoriti na prvenstvu, ampak je nanjo treba resno računati. Preseneča predvsem izjemen napad, saj so košarkarji imeli kar 64 odstoten met iz igre, za tri točke pa 50 odstoten (11:22).
V skupini E sta tako le še dve prosti mesti za četrtfinale. Brazilci in Španci s četrtima zmagama na prvenstvu so namreč že med osmerico najboljših. Portoriku manjka še ena zmaga, četrto mesto pa je odprto.
V skupini F sta med najboljšo osmerico že ZDA in Argentina, Nemcem pa manjka zmaga. Nova Zelandija je v enakem položaju kot ZRJ, saj ima zmago več od Rusije in Kitajske.
Že sinoči so bile odigrane tekme za razvrstitev od 13. do 16. mesta. Kanada je ugnala Libanon z 91:67, Venezuela pa Alžirijo z 98:83. Za nameček so Libanonci prvo moštvo, ki je ostalo brez trenerja. Košarkarska zveza novinca na SP je že pred tekmo odpustila Američana Johna Neumanna, ki je v predtekmovanju zabeležil gladke poraze z Brazilijo (73:102), Portorikom (77:99) in Turčijo (80:107). Pred tekmo s Kanado je reprezentanco prevzel njegov pomočnik Saskis Korjan. Novo priložnost za prvo zmago na SP bodo Libanonci iskali na tekmi za 15. mesto z Alžirijo, Venezuela in Kanada pa se bosta pomerili za končno 13. mesto na SP.