Veliko lahko naredite že s tem, da kritiko zamenjate s pohvalo, spodbujate njegov trud in ustvarite pozitivno okolje za odraščanje.
Otroci s pozitivno samopodobo so namreč bolj optimistični, realni in živijo bolj polno življenje. Samozavest pa je otrokovo najboljše orožje v današnjem svetu, polnem izzivov. Otrok, ki o sebi misli dobro, se lažje spopada s konflikti in je bolj odporen na stres, ki ga je danes vse več. V nasprotnem primeru pa bo ta hitreje predstavljal vir tesnobe, frustracije ter nerešljivo težavo.
Znaki zdrave in nezdrave samozavesti
Otrokova samozavest med odraščanjem z izkušnjami in učenjem niha. A kljub temu je dobro biti seznanjen z znaki, ki kažejo na zdravo ali nezdravo samozavest.
Nizko samozavest ima običajno otrok, ki ima odpor do spoznavanja in učenja novih stvari, govori o sebi negativno, kot na primer: »neumen sem«, »tega nikoli ne bom zmogel«; hitro odneha, je pretirano kritičen do sebe in razočaran. Otroci z veliko samozavesti pa se radi družijo z vrstniki, radi se učijo, so radovedni in optimistični.
Več si preberite na bibaleze.si
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.