Tudi Osvobodilna narodna vojska (ONV) je razglasila 24-urno prekinitev ognja, je navedeno v sporočilu, pod katerega se je podpisal politični predstavnik ONV Ali Ahmeti in katerega kopijo je v Tirani dobil dopisnik francoske tiskovne agencije AFP. Odločitev albanskih skrajnežev je sledila odločitvi makedonske vojske, ki je popoldne prekinila obstreljevanje vasi na severu države, ki jih zasedajo oboroženi Albanci.
S Kosova pa so sporočili, da so ameriški vojaki, ki delujejo v sestavu mednarodnih mirovnih sil, ujeli 12 oseb, ki jih sumijo, da so albanske skrajneže na severu Makedonije oskrbovale z orožjem. Ameriški vojaki so v soboto v več akcijah ustavili pet vozil, v katerih so odkrili precej orožja, pa tudi denar, hrano in medicinsko opremo. Agencija Tanjug pa je v Skopju izvedela, da so nedavno ojačali 15 od skupaj 29 mostov na poti iz Kumanova proti 75 kilometrov oddaljeni meji med Makedonijo in Bolgarijo, preko katerih zdaj lahko peljejo tovor teže do 115 ton. To bi lahko pomenilo pripravo na morebitni prihod enot zveze NATO, ki naj bi v posel vložila več kot milijon dolarjev.
Zunanji ministri Evropske unije so na zasedanju v Luksemburgu izrazili zaskrbljenost zaradi poslabšanja varnostnih razmer v Makedoniji in obsodili teroristična dejanja albanskih skrajnežev. Ti morajo odložiti orožje, so menili ministri, pri tem pa opozorili, da noben odziv na njihova dejanja ne sme biti prekomeren. Znova so ministri podprli okrepljen dialog makedonske vladne koalicije o mirnem razreševanju razmer v državi ter predsednika vlade Ljubča Georgievskega povabili, da o rezultatih pogovorov spregovori na naslednjem zasedanju zunanjih ministrov petnajsterice 25. in 26. junija. Pričakovati je tudi, da bodo poslanci Parlamentarne skupščine Sveta Evrope na naslednjem rednem zasedanju - še v mesecu juniju - v Strasbourgu zahtevali izredno točko dnevnega reda na temo položaja v Makedoniji. Za glavnega poročevalca je predsednik odbora Terry Davis imenoval predstavnika Slovenije, Romana Jakiča, ki je sicer tudi podpredsednik 75-članskega odbora.
Slovenski letalski prevoznik Adria Airways (AA) ohranja povezavo med Ljubljano in Skopjem vse dokler ne bo ogrožena varnost poletov. AA v Skopje leti vsak dan, vse polete v Skopje pa so zaradi varnostnih razlogov odpovedali trije mednarodni letalski prevozniki - švicarski Swissair, britanski British Airways in grški Olympic Airways. Letalsko povezavo s Skopjem ohranja tudi jugoslovanski letalski prevoznik JAT, ki v Skopje leti dvakrat tedensko. Kot sporočajo iz grškega Olympica, so se za ukinitev letalske povezave Atene - Skopje odločili zaradi groženj albanskih upornikov, da bodo bombardirali strateške točke makedonske prestolnice, med katerimi je tudi letališče. Makedonska uprava za civilno letenje pa je sporočila, da je skopsko letališče povsem varno za pristajanje in vzletanje letal, kar potrjujejo tudi odgovorni predstavniki Kforja.
Predsednik Makedonske akademije znanosti in umetnosti Djordji Efremov je na včerajšnji izredni skupščini nepreklicno odstopil, potem ko je njegov predlog o tem, da bi zahodni del Makedonije, kjer je večinsko prebivalstvo albanskega izvora, zamenjali za ozemlje v Albaniji v okolici Ohridskega in Prespanskega jezera, kjer živi večinsko makedonsko prebivalstvo, naletel na ostre kritike večine političnih strank v državi, pa tudi predstavnikov mednarodne skupnosti. Akademiki so namreč zamenjavo ozemelj videli kot eno od možnih rešitev krize v Makedoniji.