Ameriški znanstveniki z univerz University of Arizona in University of Wisconsin-Madison so spremljali 180 deklic od predšolske dobe do dopolnjenega 10. leta starosti.
Ugotovili so, da deklice, ki odraščajo v družinah kjer vladajo »dobri« odnosi tako med staršema kot tudi med staršema in otroci, dozorijo kasneje kot njihove vrstnice, ki odraščjo v družinah brez starševske podpore.
To je ena od številnih študij v katerih se znanstveniki ukvarjajo s svojevrstnim fenomenom vedno pogostejšega vstopa otrok v puberteto.
Znanstveniki so med drugim ugotovili tudi, da na začetek pubertete vpliva tudi gmotni položaj družine, pa tudi indeks njihove telesne mase. Ugotovili so, deklice iz »bolje« situiranih družin in deklice, ki imajo pri osmih letih normalen indeks telesne mase, kasneje vstopijo v obdobje pubertete.
Raziskava je pokazala, da danes že vsaka šesta deklica pride v puberteto pri osmih letih, kar je v povprečju 18 mesecev prej kot v prejšnjih generacijah.
Zgodnejši vstop v puberteto pa lahko poveča možnosti za kasnejše obolevanje za nekaterimi oblikami raka, pogostejše pa so tudi motnje v obnašanju, ki jih povzroči prevelik razkorak med mentalnim in seksualnim razvojem.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.