Število smrtnih žrtev pljučnice na Kitajskem se je tako zvišalo na 181, od izbruha epidemije pred šestimi meseci pa so zabeležili 3799 primerov okuženih s sarsom. Podpredsednik kitajskega urada za zdravje Liang Wannian ocenjuje, da epidemija sars na Kitajskem še ni dosegla vrhunca. Že skoraj dva tedna trajajoče obdobje z dnevno povprečno stotimi novimi obolelimi za sarsom "bo še nekaj časa trajalo", je dejal. Po njegovih besedah je zelo težko oceniti, kdaj se bodo številke začele nižati.
V Pekingu kljub novim smrtnim žrtvam sicer ne razmišljajo o zaprtju mesta. Da bi preprečili širjenje bolezni, pa so začeli obolele premeščati v bolnišnico na obrobju mesta, ki so jo zgradili v preteklem tednu.
V Hongkongu osem novih smrtnih žrtev

O novih žrtvah sarsa poročajo tudi iz Hongkonga, kjer je za boleznijo umrlo še osem ljudi, enajst pa se jih je okužilo. Kot so danes sporočile hongkonške zdravstvene oblasti, je za sarsom v Hongkongu doslej umrlo že skupno 170 ljudi. Od 12. marca, ko se je bolezen na tem območju prvič pojavila, pa so zabeležili že 1611 primerov okuženih s Sarsom.
Zdravniki v Hongkongu so medtem sporočili, da so pri nekaterih bolnikih, ki so ozdraveli od atipične pljučnice, opazili brazgotine na pljučih. Obseg poškodbe pljuč zaenkrat še ni znan. Le čas bo pokazal, kakšne so resnične posledice okužbe s sarsom, je povedal vodja oddelka za radiologijo v eni od bolnišnic v Hongkongu Anil Ahuja.
Karantena za 2000 učencev v Vietnamu
Vietnamsko ministrstvo za zdravje pa je sporočilo, da bodo v karanteno za 14 dni poslali kakih 2000 učencev, ki naj bi se v prihodnjih dneh vrnili s Kitajske. "Opazovanje v izolaciji je najboljši način za preprečevanje širitve epidemije," je pojasnil tiskovni predstavnik ministrstva.
Ekipi kanadskih raziskovalcev sta v četrtek v ameriški znanstveni reviji Science objavili prvi del genoma koronavirusa, ki naj bi bil povzročitelj atipične pljučnice. Študija dokazuje, da je virus sars nova vrsta mutacije koronavirusa, ki sicer povzroča prehladna obolenja.