Ločeni moški stari med 20 do 64 let imajo v primerjavi s svojimi vrstniki 6 krat več možnosti, da bodo zaradi ločitve zboleli za depresijo, medtem, ko se pri ženskah možnost za nastanek depresije ob ločitvi poveča za tri in polkrat.
Raziskovalci so še poudarili, da povečana možnost za nastanek depresije pri ločencih ni odvisna od ostalih faktorjev. Ženske po razvezi najbolj pestijo denarne težave, moške pa pomanjkanje stikov z otroki.
Znaki depresije
Depresivni bolniki so žalostni, obupani, kar sta sicer dve čustvi, ki ni nujno, da sta povezani z depresijo.
O depresiji govorimo takrat, ko se žalosti in obupu pridružijo še drugi znaki, ki pa se pogosto spreminjajo. Bolnik navadno ne uživa več v dejavnostih, ki so ga nekoč veselile, pogosto ima težave s spanjem in koncentarcijo, je utrujen brez pravega razloga, pesti ga pomanjkanje apetita, samozaupanja, pogosto ga prevevajo tudi občutki krivde.
Zdravljenje depresije
Depresije ne moremo premagati zgolj z močno voljo, zato je pomembno, da se gredo ljudje, ki so zboleli za depresijo zdravit.
Zdravniki najpogosteje predpisujejo zdravila iz skupine SSRI - angleška kratica za selektivne zaviralce ponovnega privzema serotonina. Gre za zdravila, ki pomagajo ponovno vzpostaviti kemično ravnovesje serotonina v možganih, ki se pri depresiji poruši. Bolniki ta zdravila navadno dobro prenašajo, stranski učinki pa so blagi in prehodni.
Serotonin je eden izmed prenašalcev impulzov med živčnimi celicami v možganih.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.