
Rezultate raziskave so kitajski znanstveniki objavili v časopisu Nature Genetics. V reviji lahko preberemo, da so, potem ko so opravili analize DNK pri 10 000 ljudeh, ugotovili, da je različica gena CASP8 bolj pogosta pri ljudeh, ki ne zbolevajo za rakom.
Nadaljnje analize so pokazale, da ta genetska različica pomeni manjše možnosti, da bi človek zbolel za pljučnim rakom, rakom požiralnika, rakom želodca, rakom debelega črevesa, rakom materničnega vratu in rakom dojke.
Kitajski znanstveniki so prepričani, da je proučevanje različice gena CASP8 ključna tudi za normalno delovanje T-limfocitov, ki predstavljajo pomembne komponente imunskega sistema. So namreč v prvi liniji obrambe pred malignimi in predmalignimi celicami.
Število rakavih bolnikov narašča
Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) je leta 2005 za rakom umrlo 7,6 milijona ljudi, kar pomeni 13 odstotkov vseh preminulih. Ocenjujejo pa, da bo leta 2015 za rakom umrlo 9 milijonov ljudi, po bolj pesimističnih napovedih, celo 11,4 milijonov.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.