Ameriška biologinja Sheril Kirshenbaum je v svoji knjigi z naslovom The Science of Kissing: What Our Lips Are Telling Us zapisala, da si ljudje bolj zapomnijo prvi poljub kot pa prvi spolni odnos. Izvedla je eksperiment, med katerim je merila dejavnosti v moških in ženskih možganih, medtem ko so ti opazovali različne prizore ljudi, ki se poljubljajo.
Ugotovila je, da imajo ženske zelo rade poljube. Na žalost pa so potem pogosto razočarane, saj od partnerja pričakujejo več, kot jim ta nudi. Moškim pa poljub predstavlja predvsem napoved za poznejšo "izmenjavo najrazličnejših telesnih sokov".
Kirshenbaumova pravi, da znajo ženske ljubezensko zvezo oceniti in se za njo odločiti že po prvem poljubu. Če partnerjeva tehnika poljubljanja ni dobra, se po navadi sploh ne odločijo zvezo in je ta že v začetku obsojena na propad.
Moški so pri poljubljanju bolj agresivni, saj poskušajo na partnerko prenesti "testosteronsko bombo". Raziskava je še pokazala, da so krajši in pogostejši poljubi bolj učinkoviti, saj pripomorejo, da se ženska hitreje zaljubi v svojega partnerja.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.