Glasbenica Jennifer Lopez je v novem filmu Prevarantke na Wall Streetu zaigrala eksotično plesalko, film je tako vključeval tudi nekaj prizorov njenega plesa ob drogu. Ker zvezdnica ni želela dvojnice, se je odločila, da se bo naučila plesati ob drogu: "Najprej se mi je to zdelo super, pač plesala bom ob drogu in se zraven zelo zabavala. A hitro se je je izkazalo, da je to pravzaprav zelo težka stvar," je bila iskrena zvezdnica, ki je pred snemanjem resno trenirala ta ples. Z oboževalci je delila tudi nekaj videoposnetkov z vaj.
Čeprav je Slovenija majhna, smo znani po inovativnih produktih. Eden od njih, ki se je znašel v domu Lopezove, je bil tudi drog za ples. "Ko smo izvedeli, da J.Lo trenira ples ob drogu, smo se povezali z Johanno Sapakie, ki je nastopila tudi na Cirque Du Soleil. Johanna je namreč glavna koreografinja in osebna 'pole' trenerka Jennifer za film Prevarantke na Wall Streetu." Tako ji je ekipa iz Grosuplja podarila drog: "Drog, ob katerem je J.Lo vadila v svojem newyorškem stanovanju, je bil darilo. Priredili smo tudi plošče, na katere smo napisali nekaj motivacijskih sporočil. Med snemanjem so ustvarjalci dotični drog prestavili na filmski set, kjer so ples ob njem vadile tudi ostale zvezdnice filma."
Plesni drog Lupit Pole so tako uporabili tudi v samem filmu: "Johanna in Jennifer sta bili mnenja, da je za najbolj avtentičen nastop na drogu najbolje vaditi na čim bolj primerljivem drogu. Tako nas je Johanna povezala s producentom filma. J.Lo ni želela uporabiti dvojnice, zato je bil občutek varnosti ob plesu na prvem mestu." Slovenski proizvod je tako pristal tudi v Hollywoodu. Zašel pa je še v Indijo, kajti uporablja ga tudi indijska zvezdnica Jacqueline Fernandez. Med slovenskimi obrazi, ki se vrtijo bo dotičnem drogu, je tudi Natalija Gros, nekdanja športna plezalka in zmagovalka druge sezone plesnega šova Zvezde plešejo, drogovi so bili uporabljeni še v vrhunski predstavi Dunking Devils ter celo v oddaji Slovenija ima talent, uporabljajo pa jih tudi Iris Batista, Maja Pirc, Tjaša Dobravec, Duo Kamikazete, Anja Šivic, Martina Razinger, Martina Vrhovnik, Tina Perko, Tjaša Skubic ...
Te dni slovenski plesalci in plesalke ob drogu praznujejo tudi 10 let plesa ob drogu. Ko je ekipa Studia Mademoiselle začela pisati zgodovino plesa ob drogu v Sloveniji, je o tem pred desetimi leti vedelo bore malo ljudi," nam zaupa Tina Perko: "Čeprav se pogosto zdi, da v naše kraje nekatere novosti pridejo z zamikom, se Slovenci kljub temu pogosto izkažemo kot zelo napredni in vztrajni, zato nekatere trende hitro osvojimo. Glavni akterji uvajanja plesa ob drogu v Sloveniji so se sicer najprej soočili z nepričakovanim izzivom – zakoreninjenimi prepričanji/predsodki, da je ples ob drogu enako striptiz."
Ko je v družbi beseda nanesla na to športno-umetniško disciplino, so se ljudje odzvali predvsem z veliko neumestnimi komentarji, ki so ples ob drogu večinoma povezovali z nočnimi klubi. Tudi na svetovnem spletu o plesu ob drogu ni bilo mogoče najti kakšnih otipljivih informacij, še doda. A nova športno-umetniška disciplina se je vseeno začela širiti hitreje, kot so si v studiu sploh predstavljali. Odpirati so se začeli studii po vsej Sloveniji, vse več deklet je začelo s plesom ob drogu skrbeti za svoje telo in samozavest, ples ob drogu pa je postal atrakcija tudi v številnih najbolj priljubljenih televizijskih oddajah. "In danes je rezultat dosežen – skepticizem in predsodki so se spremenili v naklonjenost in občudovanje," nam še ponosno pove.
Zelo pozitivno je tudi, da ples ob drogu pri nas ni rezerviran le za nežnejši spol, ampak vztrajno raste tudi skupina moških, ki se ukvarja s to športno-umetniško disciplino.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.