Članice skupine Dixie Chicks so se že leta 2003 postavile po robu takratnemu predsedniku Georgeu W. Bushu in ga v Nashvillu javno kritizirale na predvečer ameriške invazije na Irak. Glasbenice, ki pogosto izražajo svoje mnenje, so pomemben korak k družbenim spremembam naredile tudi s spremembo imena. Iz imena so izključile besedo 'dixie', spomin na poimenovanje za ameriški jug v času državljanske vojne.

Skupina je spremembo imena javnosti sporočila v tem tednu in ob tem izdala nov videoposnetek pod novim imenom 'Chicks' ter tudi posledično prilagodila vsa poimenovanja na družbenih omrežjih. Predstavniki skupine so novo ime potrdili. Članice skupine, Natalie Maines, Emily Strayer in Martie Maguire, so znane kot glasbene izvajalke, ki so izredno odkrite v konzervativnem svetu country glasbe. Njihov nov video izdelek z naslovom March March, prikazuje trenutne zgodovinske proteste – za pravice žensk, pravice istospolnih oseb, tiste v okviru gibanja Black lives matter ter tudi okoljevarstvene.
Pri spremembi imena skupine Dixie Chicks gre morda za najbolj odmeven primer tovrstne poteze, ki je odraz vprašanj zgodovinske in družbene narave. Za spremembo imena se je pred kratkim odločila tudi glasbena skupina Lady Antebellum, ki se je preimenovala v Lady A. Petkratni dobitniki nagrade grammy so ob tem povedali, da si niso mogli več zatiskati oči pred krivicami, neenakostjo in pristranskostjo in tako poimenovanje, ki spominja na čas državljanske vojne, spremenili.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.