AITCH FT. ASHANTI – Baby
Kaj dobiš, ko manchestrskega mladinca, vajenega neskončnega deževja, za nekaj dni izvoziš v sončno Kalifornijo? Popolno preobrazbo. Nekoč delikvent nemudoma postane sentimentalna goba. Aitch je eden najbolj razvpitih predstavnikov podmladka, ki krepi avtohtono angleško hiphop govorico, to je stila, ki jo imenujemo bodisi drill bodisi grime ali pač nekaj tretjega, kar je njuna presečna množica. V tako plahem in zaljubljenem stanju, kot ga ponuja komad Baby, je bilo Aitcha komaj prepoznati. Čas beži in prioritete se hitro menjajo. Izposojen okrušek hita Baby iz leta 2002 je Aitchu pomagal pri zavzetju vrhov številnih lestvic. Spomnim, da je bila Ashanti nekoč velika ameriška R&B zvezda, ki je naglo zasijala, a nato tudi kmalu ugasnila. Podoben štos, kot je ta, so pred leti navrgli tudi Londončani The Manor, ki so skupaj s Francozinjo Emmo Benitah za komad Patrick Riviera posneli enega najbolj lahkomiselnih videospotov vseh časov. Dobra volja je najbolja.
Ocena: 4,5
VESNA KOVAČ – Konjak
Res ima lep, mikaven in še kako dramatičen lok. Tudi naslov se zdi premišljen, obenem nekam skrivnosten, a zato še toliko bolj pomenljiv in zapeljiv. In ko prodoren glas postavne Notranjke ugrizne v sredico songa, pred viharjem ne moremo več zbežati. Dober komad, prav res. Ob tem, da bo nrav le-tega za vedno mejila na samozavesten šlager in obenem rockovsko vodeno (avto)bodrilnico. Vesna Kovač v svojih video spotih vedno zbeži v naravo, čeprav so njene uspešnice, še zlasti ta Konjak, v svojem korenu povsem urbane in tosmerno sofisticirane. Navdušujoča radijska dobrina.
Ocena: 4,5
GOLDIE & JAMES DAVIDSON (SUBJECTIVE) FT. TOM MISCH & FRIDA TOURAY – Lost
Klobasanje ob navedbi izvajalca je kar malo odveč. A prvoimenovana upata, da bo ta jara kača ugriznila zadostno. Na Tajskem počivajoči Goldie je pionir med producenti drum’n’bassa, Davidson pa je njegova desna ustvarjalna in s tem tudi prva starokontinentalna roka. Že pred leti sta zastavila projekt, imenovan Subjective. Ta bo maja z novo albumsko izdajo potrdil reaktivacijo. Vrnitev dvojca Subjective sovpada z novim breakbeatovskim vstajenjem. Sanjska soničnost, zmerno lomljeno ritmično pumpanje, čez pa močan ženski vokal, ki ga priložnostno podpira tudi kitarsko fraziranje enega najbolj obetavnih angleških pop in funk glasbenikov. Pod črto: Fleten komad za začetek dneva. Ob songu Lost se bodo gotovo nasmihali stari plesalci, pri čemer so najbolj zaželena ciljna skupina projekta Subjective milenijci, ki se navdušujejo nad Matter in vso njihovo širšo sonično okolico. Viva biskvitna elektronika!
Ocena: 3,5
5 SECONDS OF SUMMER – Complete Mess
To so tisti, ki se izdajajo za nepoboljšljive najstniške romantike, kaj drugega kot cenen pop-punk pa na odru niti ne zmorejo. Pričujoča uspešnica, prevzeta s četrtega albuma uspešne sydneyjske skupine, na prvi posluh ne bi smela postati magnet za očitke. Če nas Complete Mess doseže med deklamiranjem malo prej izgubljenega nakupovalnega listka, potem 5 Seconds of Summer niti niso grešniki. Če pa song tako kot večino gradiva avstralskih prvakov visokokomercialnega power popa (dejansko je ta povsem pomehkužen), zaužijemo zbrani, pa nas lupina le-tega na kratko zdrami, a kaj ko njegovega pravega okusa še kar ne zaznamo. Kako bi ga le, ko pa ne obstaja.
Ocena: 3
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.