Kaj storiti, ko državi ne pomagajo nobeni ukrepi, saj jih nihče ne izvaja? Namesto tega večin raje podkupi inšpektorja, da zamiži na obe očesi. Realnost Grčije, ki pa naj bi se zdaj spremenila.
V boju proti davčnim utajam naj bi posegli po drastičnih metodah. Seznam grških davčnih utajevalcev je namreč dolg, zneski pa veliki, saj naj bi Grki na leto utajili okoli 27 milijard evrov davkov, pri tem pa so še posebej uspešni zdravniki, odvetniki in ponudniki turističnih storitev.
Da bi rešili težavo podkupljivih uradnikov, ki ne preganjajo dolžnikov, naj bi po navedbah grških medijev zamenjali vse vodilne delavce v carinski in davčni upravi.
Poleg tega naj bi spremenili tudi pogoje zaposlovanja teh uslužbencev. Imenoval naj bi jih premier, njihov mandat naj bi odslej trajal le eno leto, podaljšali pa bi ga lahko le dvakrat. Prav tako bi bilo njihovo delo ocenjeno enkrat na vsake tri mesece. S položaja pa bi jih odnesel že sum kaznivega dejanja.
Poleg tega naj bi država že do konca leta vzpostavila nov nadzorni organ, ki se bo ukvarjal z izterjavo dolgov do države, nadzirali pa bodo tudi delo inšpektorjev na terenu.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.