Eden od navedenih razlogov za prepoved vstopa je ustanavljanje fiktivnih podjetij na območju Banjaluke, v katerih je Rok Snežič, kot je tudi sam priznal, sodeloval. Spomnimo, Snežiča je slovenska javnost spoznala med afero s spornim posojilom stranki SDS, ki ga je stranka Janeza Janše dobila preko Prijedorčanke Dijane Đuđić.
Mariborčan je bil zaradi svojih sumljivih poslov pod drobnogledom kriminalistov tako v BiH kot v Sloveniji. Pred časom se je v pogovoru z bosanskimi novinarji predstavil kot doktor davčnega prava in prijatelj aktualnega slovenskega premierja. Potrdil je, da je preko svojih podjetij posredoval v številnih primerih, ko so slovenski državljani želeli preko Banjaluke ohraniti svoj denar. Snežič je prepričan, da v tem, kar počne, ni nič spornega, da ne gre za davčno utajo, pač pa za "optimizacijo davkov" in da je vse v skladu z zakonodajo.
Portal Capital je pred meseci razkril, da so slovenski državljani v Republiki Srbski v zadnjih dveh letih odprli na stotine fiktivnih podjetij, h katerim so preusmerjali svoje poslovanje, da bi se izognili plačevanju visokih davkov v Sloveniji.
Kljub temu varnostne službe v BiH na Snežičevo početje ne gledajo z veliko naklonjenostjo, po informacijah portala pa naj bi preiskovalni organi Republike Srbske že vodili preiskavo o tem, ali v poslovnih praksah fiktivnih podjetij obstajajo nezakonitosti.
Snežič nam je povedal, da se trenutno nahaja v Banjaluki ter da je brez težav prestopil mejo. "V državo sem prišel normalno, če pa kdo misli, da sem agent Sove, mi pa more o tem predočiti dokument." Povedal je še, da je v Banjaluki, kjer je po treh letih študija doktoriral iz davčnega prava, prokurist podjetja, ki dela povsem zakonito.
Sprašuje se, katero sodišče je odredilo prepoved in kdo je imel prste vmes. Napovedal je, da se bo obrnil na Evropsko sodišče za človekove pravice.
KOMENTARJI (720)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.