Približno desetčlanska skupina je stopila tudi v vodnjak, kar je prepovedano, in držala transparent z napisom Ne bomo plačevali za fosilna goriva. Gre za kampanjo za ustavitev javnih naložb in subvencij za fosilna goriva, ki povzročajo toplogredne izpuste.
Rimski župan Roberto Gualtieri je obsodil tovrstna dejanja. Tekočina na vodnjaku sicer, kot kaže, ni povzročila trajne škode.
"Na srečo je prva ocena, da ne bi smelo biti trajne škode, saj se je črna barva prijela na hidroizolacijo in ne na marmor," je dejal Gualtieri. Pri marmorju je tveganje za poškodbe večje, saj je porozen, je pojasnil.
"Naša država umira!" so aktivisti kričali med žaljivkami turistov in mimoidočih, preden je posredovala lokalna policija.
Incident je sledil številnim podobnim dejanjem, s katerimi so aktivisti v Italiji v zadnjih tednih opozarjali na podnebno krizo.
Protestniki so danes posebej opozorili na poplave v severovzhodni italijanski pokrajini Emilija-Romanja, ki jih je v teh dneh povzročil nov val ekstremnih vremenskih razmer, ki jih znanstveniki povezujejo z globalnim segrevanjem.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.