Izvajalci so uporabljali najnaprednejše stroje, ki "dosegajo milimetrsko natančnost", poroča The Economic Times. Postopek gradnje je vključeval avtomatizirana vozila, ki so razdeljevala stisnjeno kamenje in pesek, čemur so sledili avtonomni valji, ki so zagotovili enotno in vzdržljivo površino ceste. Droni so spremljali napredek in zagotavljali topografsko natančnost, kar je zmanjšalo potrebo po ročnih popravkih, poročajo kitajski mediji. Pri določanju natančnosti so uporabljali satelitsko navigacijo.
Čeprav ne navajajo podatkov o stroških, naj bi prva poročila pokazala, da so s tem načinom gradnje precej prihranili, tako v denarju kot času. Algoritmi so optimizirali gradbeni proces, omogočili višje hitrosti in večjo natančnost, zato naj bi bila ta metoda učinkovitejša od človeškega dela.
Z 157,79 kilometra dolgim odsekom so tako opravili prvi popolnoma avtomatiziran projekt asfaltiranja cest na svetu.
Za nadzor iz zraka je skrbel roj brezpilotnikov podjetja v delni zasebni lasti Sany, ki so prav tako zagotavljali natančnost izvrševanja gradbenih del. Iz podjetja so sporočili, da so njihovi droni opremljeni s številnimi varnostnimi varovali, kot so elektronske ograje, sistemi za zaustavitev v sili ter senzorji za zaznavanje in izogibanje oviram.
Na Kitajskem ocenjujejo, da gre za velik preboj v tradicionalni tehnologiji tlakovanja in gradnje cest, ki se je izkazal za izjemno učinkovitega.
KOMENTARJI (190)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.