
Ameriška televizija CNN je v torek poročala, da je obrambni minister Donald Rumsfeld svojega namestnika Paula Wolfowitza pooblastil za imenovanje članov skrivnih vojaških sodišč, ki bodo sodila domnevnim teroristom. Predsednik George Bush je novembra 2001 podpisal ukaz o ustanovitvi skrivnih vojaških sodišč, pred katerimi se bodo znašli le tuji državljani, ki bodo imeli precej manj pravic kot na navadnih civilnih ali vojaških sodiščih. Na sojenju ne bo porote, prav tako tudi ne pravice do soočenja z obremenilnimi pričami in nepristranske revizije postopka. Kazen je lahko tudi smrtna.
Predsednik Bush mora sicer najprej še odobriti pravila glede tega, kdo lahko pride pred takšno sodišče, in o tem obvestiti Pentagon. Potem ko bodo vojaški tožilci to dobili, bodo lahko sestavili obtožnice proti posameznikom, kar bo nato pregledal Wolfowitz in dal zeleno ali rdečo luč za začetek sojenja. Wolfowitz bo prav tako pristojen za imenovanje članov vojaškega sodišča, zadnjo besedo pri vsej zadevi pa ohranja predsednik Bush.
Govorice o možnosti terorističnega napada v Teksasu
Novico glede načrtovanih terorističnih napadov je prvi objavil časopis Houston Chronicle, ki je navedel neimenovane vire v ministrstvu za domovinsko varnost. Ameriške obveščevalne agencije naj bi do informacije prišle s prisluškovanjem telefonskim pogovorom med osumljenimi pripadniki Al Kaide. Teksaški guverner Rick Perry je v torek skušal pomiriti sodržavljane. Prek tiskovnega urada je sporočil, da ministrstvo za domovinsko varnost ni uradno povedalo, da je napad neizogiben.
Televizija NBC je medtem navedla vire na sedežu FBI, ki pravijo, da pri tej informaciji ne gre za nič izjemnega. Al Kaida načrtuje nove napade, kar ni nobena skrivnost, kot ni skrivnost to, da bi bil napad okrog ameriškega dneva neodvisnosti odmeven. Teksas je prav gotovo privlačna tarča, ker od tam prihaja predsednik George Bush, sicer pa naj bi podobne grožnje domnevnih teroristov prestrezali skoraj vsak dan.