Medtem ko domačim živalim v poplavljenem Houstonu pomagajo ljudje, se morajo divje znajti po svoje. Pogled na nekatere je vse prej kot prijeten. Tako se prek družbenih omrežjih širijo posnetki rdečih ognjenih mravelj, kako se organizirajo v živi splav.
Rdeče ognjene mravlje izvirajo iz poplavnih območij ob reki Paragvaj v Južni Ameriki in so poplav vajene. Ko udari voda, so sposobne na mrtvih mravljah zgraditi splav, in tako v večini ostati na suhem. Entomologi takšno vedenje poznajo, navadni smrtniki nekoliko manj, in tako se je zaradi ''živih splavov'' prek družbenih omrežjih v Teksasu razširil pravi preplah.
Še posebej je bila srh vzbujajoča ta fotografija:
Tudi Alex Wild z univerze v Teksasu je bil presenečen nad razsežnim številom mravelj v Cueru.
Rdeče ognjene mravlje so v južni del ZDA zanesli v 30 letih prejšnjega stoletja, navaja Guardian. Vse od tedaj so prava nadloga. Kot invazivna vrsta se pojavlja tudi v Avstraliji, na Kitajskem in v Tajvanu. V Avstraliji so jih prvič videli leta 2001 v Brisbanu, zdaj so jih opazili že v Sydneyju.
Ta vrsta mravelj je izjemno agresivna in množično napada svojo tarčo. Piki so pekoči in srbeči, nekateri posamezniki pa so nanje tudi alergični. Vsaj nekaj ljudi je zaradi alergične reakcije po piku te mravlje v ZDA tudi že umrlo.
V plavajoči skupini so mravlje še bolj agresivne, prav tako imajo več strupa, je za Guardian dejala raziskovalka v Louisiani Linda Bui. Splavi mravelj lahko vzdržijo tudi nekaj tednov, brez hrane pa tudi mravlje ne morejo preživeti (pre)dolgo.
Strokovnjaki sicer pravijo, da se lahko teh mravelj prebivalci ubranijo z nekaj detergenta, s katerim jih pošpricajo.
Priplavali tudi aligatorji
Harvey je s poplavami omogočil tudi selitev aligatorjev. Arlene Kelsch iz Teksasa je posnela dva aligatorja, ki sta priplavala na njeno dvorišče, ker je bila voda tako visoka, da je prekrila vrtno ograjo.
KOMENTARJI (63)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.