Več sto pilotov po celem svetu se sooča z depresijo, a se ne odloči poiskati pomoči zaradi strahu, da bo to negativno vplivalo na njihovo kariero, je v študiji, objavljeni v časniku Environmental Health, ugotovila univerza Harvard. V spletni raziskavi je več kot deset odstotkov sodelujočih pilotov pokazalo znake depresije.
"Ugotavljamo, da se veliko pilotov, ki trenutno letijo, sooča s simptomi depresije, pomoči pa ne iščejo, ker se bojijo, da bo to imelo negativen vpliv na njihovo kariero. Mentalno zdravje je v pilotski kabini zavito v tančico skrivnosti," pravi eden od avtorjev študije Joseph Allen.
Na vprašanja v raziskavi, ki je bila anonimna, je odgovorilo 1850 pilotov iz več kot 50 držav, pri 12,6 odstotka sodelujočih so se pokazali znaki depresije. Približno štiri odstotke vprašanih je imelo v zadnjih dveh tednih samomorilske misli, so še ugotovili v študiji.
Znaki depresije so posebej očitni med tistimi piloti, ki jemljejo močna uspavalna sredstva ali so imeli izkušnjo seksualnega oziroma verbalnega nadlegovanja.
Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije za depresijo trpi okoli 350 milijonov ljudi po celem svetu
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.