Po ocenah humanitarnih delavcev v Monroviji je bilo več kot 100 civilistov ubitih v topniškem obstreljevanju pristaniškega mesta, ko so uporniki poskušali zavzeti dva ključna mostova. Liberijski obrambni minister Daniel Chea je dejal, da je bilo v spopadih zadnjih štirih dni ubito več kot 600 ljudi.

Ena granata je zadela tudi ameriško veleposlaništvo, pri čemer pa ni bilo žrtev. "Uporniki še vedno bombardirajo naše položaje," je še povedal liberijski obrambni minister in dodal, da so davi hudi spopadi potekali v kraju Vai Town, zahodno od liberijske prestolnice.
Najbolj krvavi spopadi

Zadnji spopadi sicer veljajo za najbolj krvave v zadnjih dveh mesecih, odkar poskušajo uporniki zavzeti liberijsko prestolnico. Po zadnjih podatkih spopadi potekajo v rezidenčni četrti prestolnice, ki velja za zadnje močno oporišče sil, vdanih predsedniku Charlesu Taylorju. Okoli 4500 ameriških marincev je že dobilo ukaz, da se morajo kar najbolj približati Liberiji, da bi tako pomagali pri evakuaciji Američanov, ki so v tej državi, in sodelovali v morebitni mirovni misiji.
Vodja upornikov LURD Sekou Damate Conneh, ki se s svojimi privrženci že štiri leti bori proti režimu predsednika Charlesa Taylorja, pa je zatrdil, da se bodo njegove enote borile, dokler ne bodo imele popolnega nadzora na Monrovio.
Zahodnoafriške države o posredovanju mirovnikov

V Dakarju, glavnem mestu Senegala, so se zbrali voditelji zahodnoafriških držav, ki razpravljajo o možnosti posredovanja mirovnih sil v Liberiji. Generalni sekretar ZN Kofi Annan je prepričan, da je razmere v Liberiji še mogoče umiriti in je pozval zahodnoafriške države in ZDA naj odločneje ukrepajo in preprečijo nadaljnje prelivanje krvi. Annan je pozval predstavnike zahodnoafriških držav, da se z odločnimi dejanji zavzamejo za zaustavitev prelivanja krvi v Liberiji.
V ponedeljek so namreč jezni Liberijci v protest ameriškemu neposredovanju pred ambasado ZDA v Monrovii nakopičili več trupel. ZDA namreč ne želijo v to afriško državo poslati mirovnih enot, dokler liberijski predsednik Taylor ne odstopi. Ta pa svoj odstop pogojuje s prihodom prvih tujih mirovnih enot v državo.
Uporniki gibanja LURD so proti Monrovii začeli znova prodirati minuli petek, hudi spopadi v okolici prestolnice pa potekajo od sobote. Nazadnje so o hudih spopadih v Monrovii poročali konec junija, ko je LURD enostransko razglasil prekinitev ognja. LURD se bori za odstavitev predsednika Charlesa Taylorja, ki je sicer pripravljen zapustiti državo, ko bodo vanjo vstopile mirovne sile. Kljub pritiskom mednarodne skupnosti pa Taylor še ni odstopil.