V tretjem največjem iraškem mestu Mosul na severu Iraka je bilo oporišče ameriških sil tarča napada z raketnimi izstrelki, a žrtev ni zahteval. V znak protesta zaradi slabih varnostnih razmer po ponedeljkovem umoru enega od sodnikov in zaradi zahteve, da morajo varnostne sile voditi Iračani, je guverner province Nadžaf na jugu Iraka razglasil omejeno splošno stavko. Stavko je razglasil po srečanju z Bremerjevim predstavnikom Robertom Fordom in častnikom večnacionalnih sil, ki nadzirajo območje. Na območju Nadžafa so neznanci v ponedeljek ugrabili in nato umorili iraškega sodnika, ki je preiskoval primere visokih predstavnikov strmoglavljenega režima Sadama Huseina.
Washington Post: Bremer pogojno za oblikovanje paravojaških iraških enot

Ameriški časnik Washington Post piše, da je ameriški upravitelj Iraka Paul Bremer pogojno podprl oblikovanje paravojaških enot pod vodstvom Iračanov, ki bi lovile napadalce na okupacijske sile in tem silam zveste Iračane. Oblikovanje teh enot je predlagal svet prehodne iraške vlade, ki meni, da je iraška policija prešibka, da bi lahko preganjala napadalce, ameriška vojska pa tudi nima zadostne podpore med prebivalstvom.
Bremer želi zagotoviti stroge pogoje preverjanja, urjenja in nadzora pripadnikov teh enot. V teh enotah bi bili po predlogu sveta prehodne iraške vlade nekdanji člani vojske in policije, kot tudi obveščevalnih in varnostnih služb političnih organizacij, te sile pa bi imele posebno obveščevalno enoto in široka pooblastila pri izvajanju preiskav in zasliševanju osumljencev.
Sirija poziva ZDA k umiku
Sirija je pozvala ZDA, naj umaknejo svoje enote iz Iraka, saj naj bi njihova prisotnost vodila v kaos in terorizem. "Ko so ZDA vstopile v Irak, tu ni bilo problema terorizma," je dejala tiskovna predstavnica sirskega zunanjega ministrstva Bušra Kanafani.
ZDA vztrajno obtožujejo Sirijo, ki je že dolgo na ameriškemu seznamu držav, ki podpirajo terorizem, da ne stori dovolj, da bi muslimanskim borcem preprečila vstop v Irak iz svojega ozemlja. Sirski predstavniki pravijo, da zaradi dolge in prepustne meje težko ustavijo prehode. "Problem ni v Siriji, temveč v ZDA," je dejala Kanafanijeva. Kot je še dodala, lahko ZDA pomagajo pri vzpostavitvi reda v Iraku, če bodo sprejele načrt umika enot iz Iraka in dovolile večjo vlogo Združenih narodov. Druge države pa lahko po njenih besedah pripomorejo k ponovni vzpostavitvi suverenosti in svobodnim volitvam.