Tujina

Ubitih in huje ranjenih več nemških vojakov

Kabul/Berlin, 02. 04. 2010 17.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nedaleč od afganistanskega mesta Kunduz so potekali srditi boji med talibanskimi uporniki in nemškimi vojaki. V spopadu so umrli trije Nemci, še pet jih je huje ranjenih.

Napad v Afganistanu
Napad v Afganistanu FOTO: Reuters

V napadu talibanskih upornikov nedaleč od mesta Kunduz na severu Afganistana so bili danes ubiti trije nemški vojaki, še pet je bilo huje ranjenih, so potrdili predstavniki nemške vojske in obrambnega ministrstva. Tokratni večurni boji s talibani so bili eni najhujših, v katere so se doslej zapletli nemški vojaki v Afganistanu.

Nasilje je izbruhnilo, ko so talibanski uporniki v okrožju Čahar Dara, jugozahodno od Kunduza, napadli nemško vojaško patruljo, je povedal vodja lokalne vlade Abdul Vahid Omar Hil. Talibanov je bilo po njegovem kakih 200, siloviti spopadi pa so trajali več ur. Okoliški prebivalci medtem poročajo o številnih uničenih hišah. Boji naj bi se sicer že končali.

Čahar Dara velja za enega od šestih najbolj nevarnih okrožij v provinci Kunduz na severu Afganistana. Na severu države je sicer trenutno nameščenih kakih 4300 nemških vojakov. Po današnjem napadu je število nemških vojakov, ubitih v Afganistanu, naraslo na 39.

V Nemčiji mirovni shodi

Nemške miroljubne velikonočne demonstracije so bile prvič organizirane leta 1960 v Berlinu po vzoru britanskih aktivistov, ki so protestirali proti jedrskemu orožju. Po koncu hladne vojne je zanimanje za te velikonočne pohode upadlo.

Nemški mirovni aktivisti so danes že 50. leto zapored ob veliki noči tradicionalno zavzeli ulice mest in protestirali proti sodelovanju nemške vojske v Afganistanu, jedrskemu orožju in nemškemu izvozu orožja. Demonstracije naj bi potekale ves velikonočni konec tedna v več kot 70 nemških mestih.

V Dortmundu na zahodu Nemčije se je danes demonstracij udeležilo okoli 2800 ljudi. V Heidelbergu na jugu države so načrtovali proteste pred sedežem ameriške vojske. V mestu Bruchkeobel pa so se desničarski skrajneži spoprijeli s skupino okoli 200 miroljubnih aktivistov.

Do demonstracij aktivistov sicer prihaja na črni dan za nemško vojsko v Afganistanu.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (9)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

curci
03. 04. 2010 08.46
SRECNO KOLEGI!!! Taksna novica ni nikoli prijetna-socostvujem z njihovimi svojci in vojaki,ki so bili huje ranjeni. SRECNO!
User426997
03. 04. 2010 02.19
komunista vsakdo ki je zrušil komunizem je dober človek. Slava jim. Komunjare??? NE HVALA!
FolkloraS
03. 04. 2010 00.22
Kdaj bodo naši????
User446125
02. 04. 2010 20.51
dokler bodo tam hodili bodo mrtvi........
User289753
02. 04. 2010 20.18
ahja Saj so plačenci kaj so pa pričakoval. Saj se borijo za denar
User487118
02. 04. 2010 19.37
Ker gre za nemške vojake sem takoj pomislil da se je v Nemčiji začela vojna.Malo me to spominja na križarske vojne.....
User494217
02. 04. 2010 19.28
amiji počasi izgubljajio že izgubljeno bitko njihovega nasilja in drog!
am_staff
02. 04. 2010 18.44
Vsaka vojna in vojni spopad vedno terja žrtve. Življenje vojakov je rizik, ki ga malokdo ceni. Vse špostovanje žrtvam - stanovskim kolegom.
matijagubec1
02. 04. 2010 18.42