Koalicija naj bi ob tem ubila še vsaj dva borca skrajne skupine. Iraške sile so IS uradno porazile že decembra lani, vendar se posamezni boji s celicami skupine, ki so še ostale na območju, nadaljujejo. Prav tako se v Iraku bojijo, da bi si skupina opomogla ali da bi se borci, ki bežijo iz Sirije, zdaj naselili pri njih.
To je IS prejšnji teden tudi pokazala, saj so na cesti severno od Bagdada odkrili trupla osmih ljudi, ki so jih ugrabili skrajneži. Iraške sile medtem po hitrem postopku sodijo skrajnežem - sojenja se večinoma končajo z obsodbo na smrt, tudi za tuje borce
Irak je zato ob meji s Sirijo začel postavljati ograjo, s katero namerava ustaviti prečkanje pripadnikov skrajne skupine Islamska država na svoja tla. Kot je povedal predstavnik obmejnih enot, so ograjo iz bodeče žice začeli postavljati pred desetimi dnevi.
Zaščita meje bo vključevala tudi šest metrov širok jarek, termovizijske kamere in brezpilotna letala. Ograja trenutno stoji na 20 kilometrih severno od obmejnega mesta Al Kaim, ki so ga iraške sile iz rok IS iztrgale novembra lani. Meja med Irakom in Sirijo se v celoti razteza na 600 kilometrih.
Kot je še povedal predstavnik obmejnih sil, bodo učinkovitost ograje med državama ocenili na iraškem notranjem ministrstvu in v koaliciji proti Islamski državi, ki ji načelujejo ZDA. Če bodo ograjo in ostalo opremo odobrili, bodo gradnjo nadaljevali ob celotni meji s Sirijo.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.