Tajvanski predsednik Čen Šui-bian je ocenil, da protiodcepitveni zakon, ki ga je sprejel kitajski parlament »povečuje regionalne napetosti«. »Kitajski komunisti so sprejeli zakon o agresiji, ki enostransko spreminja status quo tajvanske morske ožine, povečuje regionalne napetosti in povzroča probleme v mednarodni skupnosti,« je dejal Čen in zaprosil Evropsko unijo, naj ne prekine embarga na prodajo orožja v Kitajski. »Eu nima nobenega razloga za odpravo embarga morebitnemu agresorju, dokler se Kitajska ne odpove nemiroljubnim sredstvom in ne zagotovi miru,« je še povedal.
Čen je tudi ponovno pozval k demonstracijam proti zakonu, ki naj bi potekale 26. marca, pri tem pa ocenil, da bi se protestov lahko udeležilo do milijon ljudi. Že pred tem je pozval prebivalstvo k mobilizaciji.
Ameriška državna sekretarka Condoleezza Rice je v okviru svoje turneje po Aziji dejala, da bodo Evropejci zaradi kitajskega protiodcepitvenega zakona, ki dovoljuje uporabo sile v Tajvanu, dobro premislili o odpravi embarga. Evropa je že pokazala interes, da odpravi embargo na prodajo orožja Kitajski, ki so ga uvedli po dogodkih na Trgu nebeškega miru leta 1989, vendar je naletela na nasprotovanje ZDA, Japonske in Tajvana.
Raziskava dnevnika United Daily News ugotavlja, da več kot polovica Tajvancev ocenjuje, da bo kitajski protiodcepitveni zakon pospešil gibanje za neodvisnost otoka, 66 odstotkov pa ocenjuje, da otok nima pravih možnosti niti sredstev za uradno razglasitev neodvsinosti.