
Dan po hudem neurju v Črnem in Azovskem morju, v katerem so potonile najmanj štiri ladje, šest jih je nasedlo, manjši tanker pa se je prelomil, na območju poteka obsežna reševalna akcija.

Še vedno pogrešajo najmanj pet mornarjev, so sporočili z ruskega ministrstva za izredne razmere, medtem ko je morje naplavilo trupla treh. 165 reševalcev je doslej na varno spravilo 35 članov posadk ponesrečenih ladij.
Zaustaviti poskušajo tudi širjenje naftnega madeža. Iz prelomljenega tankerja je namreč izteklo več kot 2000 ton nafte. Naravovarstveniki, pa tudi politiki, svarijo, da si okolje še dolgo ne bo opomoglo. Zaradi nizkih temperatur bo namreč madež najverjetneje potonil na dno, zato ga bo še toliko težje odstraniti. Poleg tega je z ene od potopljenih ladij ušlo 2000 ton žvepla.

"Škoda je tako velika, da se je ne da oceniti. Lahko jo primerjamo z razsežnostmi ekološke katastrofe. Poginilo je 30.000 ptic, še bolj grozovita je izguba morskih živali,“ je dejal ruski guverner za črnomorsko regijo, Aleksander Tkačjov.
Zaradi opozoril pred novimi nevihtami so na tem območju prekinili z natovarjanjem in transportom nafte.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.