Zveza samostojnih sindikatov Srbije (SSSS) je zagrozila, da bodo v petek za eno uro blokirali vse najbolj pomembne prometnice v prestolnici in v drugih srbskih mestih, v kolikor republiška vlada danes do osmih zvečer ne bo umaknila iz skupščinskega postopka spornega predloga zakona o delu. Sindikalno vodstvo zahteva tudi odstop srbskega ministra za delo Dragana Milovanovića in sprejetje socialnega programa za delavce, ki bodo ostali brez dela. Vodstvo tudi trdi, da je v sredo v Beogradu in v drugod po Srbiji protestiralo skupaj približno 150.000 delavcev. Predsednik skupščine Vojvodine Nenad Čanak je že podprl zahteve stavkajočih in napovedal, da se bo pridružil stavkajočim.
Beograjski tisk piše, da je odziv delavcev v notranjosti Srbije in v Vojvodini vse manjši.
Sindikat Elektrogospodarstva Srbije (EPS), ki zaposluje približno 60.000 delavcev, je preklical napoved splošne stavke z obrazložitvijo, da se je sporazumel s pristojnimi v republiški vladi. Ta sindikat je zahteval ukinitev vladnega sklepa o zamrznitvi plač v javnih podjetjih. Ministrstvo za šolstvo pa je sporočilo, da od 1.500 osnovnih in srednjih šol v Srbiji stavkajo zaposleni v samo osmih, pa še tam le delno oziroma tako, da so skrajšali učno uro na 30 minut.
V Beogradu se pozivu sindikata niso pridružili zaposleni v mestnem avtobusnem podjetju, vse trgovine in gostilne so odprte, včerajšnji ulični protesti nekaj tisoč delavcev pa očitno niso preveč vznemirili mestne in republiške oblasti.
Se bo imperij Karićevih sesul?
Predsednik BK skupine Bogoljub Karić se je v sredo vrnil iz tujine, kjer naj bi bil po lastnih trditvah "na obisku pri starših". Tiskovna agencija Beta je poročala, da je račun njegove Astra banke blokiran zaradi velikega navala komitentov, ki poskušajo z akceptnimi nalogi zavarovati svoje vloge.
Guverner jugoslovanske narodne banke (NBJ) Mladjan Dinkić je Bogoljubu Kariću zagrozil s kazensko ovadbo, ker je denar komitentov Astra banke uporabil za graditev hiš v elitni beograjski četrti Dedinje. Bogoljub Karić je v ponedeljek sporočil, da je moral zapustiti ZRJ, ker je dan poprej opazil v bližini svoje hiše na Dedinju ljudi z ostrostrelskim orožjem. Srbska policija je dan pozneje sporočila, da je Bogoljub z bratom Sretenom Karićem odpotoval v tujino že v petek, hkrati pa ga je javno pozvala, naj se vrne v domovino, kjer mu bo zagotovila vso potrebno varnost.
NBJ je prejšnjo sredo uvedla šestmesečni nadzor nad celotnim poslovanjem Astre banke zaradi sumljivih oziroma zelo tveganih poslov njene off shore podružnice na Cipru. Dan kasneje, 11. oktobra, je srbski finančni minister Božidar Djelić sporočil, da je Astra banka največja davčna zavezanka iz naslova t.i. ekstra dobička, ustvarjenega v obdobju, ko je bil na oblasti Slobodan Milošević. Krog sumničenj, ki so povezana s poslovanjem najbogatejše družine v Srbiji, pa je sklenilo srbsko ministrstvo za notranje zadeve, ki je 12. oktobra sporočilo, da je začelo preiskavo v zvezi z večinskim deležem Karićeve družbe v Mobtel Srbija.
Okrožno javno tožilstvo je zahtevalo od uprave za boj proti organiziranem kriminalu in korupciji, ki deluje v okviru ministrstva za notranje zadeve, obvestila o poslovanju družbe bratov Karić, Astra banke in Mobtel Srbija, guverner Dinkić pa je povedal, da je pisal Evropski uniji in guvernerju ciprske centralne banke in zahteval nadzor nad off shore podružnico Astra banke v Nikoziji ter drugimi off shore enotami Karićeve družbe. NBJ bo zaprosila tudi centralno rusko banko, naj pomaga pri identifikaciji morebitnih poslov Astra banke v Moskvi.
Bogoljub Karić je agenciji Beta povedal, da bo od oblasti v Srbiji zahteval, naj mu zagotovijo pogoje, "da bi lahko delal in stabiliziral sistem BK skupine". Izpostavil pa je, da je pripravljen sodelovati s pristojnimi ustanovami in poravnati svoje obveznosti do države.